FANDOM


Ak hľadáte informácie o ostrove, pozrite Írsko (ostrov). Pre informácie o Islande pozrite Island. Ak ste tu omylom a hľadáte informácie o podobných zapadnutých kolóniách, pozrite USA.
Slobodné Írsko
Wolność Irlandia
Írske ostrovy
Írska ríša
Základné údaje
Štátné zriadenie zriadené
Úradné jazyky poľský, slovenčina, litovština, angličtina je tolerovaná
Hlavné mesto dáky Bubelín, alebo Belfas
Najväčšie mesto Bubelín
Členenie málo členitý, t.j. veľa nížin
okrem toho nejaké stery:
Connacht, Leinster, Munster, Ulster
Najvyšší bod Kratochvíl (jeden kilometer)
Demografia
Rozloha cca. 70 273 km² (počas 20. storočia východné kusy odpadávali)
Počet obyvateľov takmer 4,9 milióna
Hustota osídlenia 65 na kope
Susedia more, more, oceán, more
Ostatné
Prezident Kenny
Premiér Kenny
Národný hrdina Oliver Cromwell
internet tld .ir

Krajina, ktorá sa nachádza zhruba príliš ďaleko od rovníka na to, aby mala blbú klímu, a dosť blízko k Arktíde, aby sa mohla ospravedlniť za neustále reptanie na blbú klímu, to je Írska republika, tiež známa akoSlobodné Írsko je oficiálny názov Škótska, polostrovu, ktorý sa nachádza nepriamo na východ Walesu.

Írsko sa často nazýva Zelený ostrov, pretože vďaka vlhku tam všetko plesnivie.

Írsko by ste si mohli zmýliť s Izraelom, Severným Írskom, Severným Španielskom, Narniou alebo s nesprávne vyhláskovanou Republikou Uv Thigh Wan. Často sa zamieňa aj s Južným Španielskom, Južným Írskom a (občas) aj s Čínou, bez toho, aby sa za to Iráci cítili zahanbene či nebodaj trápne.

Geografia Edit

Michael a deti

Michael Jackson má, podobne ako Ježiško, rád všetky deti. Teda aj írske.

Obyvateľstvo Edit

Obyvateľa Írska v zmysle slovenských pravidiel pravopisu nazývame Íran alebo Irák (názvy Ír, Írčan a Írec Jazykovedný ústav Gustáva Husáka neodporúča). Írania (Iráci) hovoria rôznymi jazykmi, najčastejšie po anglicky, poľsky alebo slovensky. Po írsky nevie v Írsku nikto. Obyvateľstvo chľasce ako Dáni (Slováci?), na rozdiel od nich však po opici vidí škriatkov a elfov.

Mestá Edit

Hlavným mestom je Dublin alebo Baile Átha Cliath.

Slávni rodáci Edit

Pozri tiež Edit

Necyklopedické štáty

Globe

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica AntarktídaFlag of Byzantine Empire Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg HollywoodInternet Connection Tools InternetMeliško minca Kráľovstvo ŠumavyMoravia MoravaNaval Ensign of Austria-Hungary Rakúsko UhorskoOsmaniRim vlajka Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945 Tisícročná ríšaFlag of Free France Veľké UhorskoBarbary ensign Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12 AfganistanFlag of England AnglickoStandard of the President of Bulgaria BulharskoFlag Czech republic ČeskoNew Chinese Imperial Flag ČínaFlag of Dubai DubajFlag of Egypt EgyptEu flag Európska úniaState Flag of Finland (bordered) FínskoFlag of Free France FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg GréckoFlag hnkg Hong KongCroatian flag ChorvátskoFlag-of-Israel 12 IzraelFlag of India 12 IndiaÍrskoFlag of Japan JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag KanadaKosovo State Flag KosovoFlag of Cuba 12 KubaLíbyaHunFlag MaďarskoFlag of Mongolia MongolskoFlag of Germany (state) NemeckoFlag of Norway.svg NórskoPoľskoAustrian State flag RakúskoFlag of Romania 12 RumunskoFlag of Russia Rusko500px-Flag of Slovakia SlovenskoFlag of Slovenia SlovinskoFlag of Switzerland2 ŠvajčiarskoFlag of Serbia SrbskoFlag of Italy TalianskoFlag of Turkey 12 TureckoUkr vlaj UkrajinaFlag of America USAFlag of the United Kingdom Veľká Británia