FANDOM


Ťěžkoslovensko

(* 1918 - † 1992)
Czechoslovakia COA large
Cs1920a
Czech Republic with border
Vlajka 1918-1920
Vlajka 1920-1992
Czechoslovakia 1930 linguistic map - created 2008-10-30-cz
Československo na mape sveta
Znaky Ťežkoslovenska
Czechoslovakia COA medium
Československýznakww2
1918-1938
verzia: malá zoo
1938-1960
verzia: klasik
Czechoslovakia COA 1961-1989 svg
CoA CSFRc
1960-1990
verzia: živánska pod Kriváňom
1990 - † 1992
táto verzia sa nepáčila a štát sa rozpadol

Ťežkoslovensko (bežne aj Československo, niekedy diletantsky a nespisovne písané s pomlčkou vraj Česko-Slovensko) bol liehovo-demagogický štát v gatiach Európy (Čo je však sporné, pretože Američania s IQ nad 75 tvrdia že leží kdesi v Južnej Amerike. Z čoho Ťežko sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a Slovensko je hlavné mesto Španielskej Dediny kdesi vo vnútrozemí mongolského súostrovia). Po roku 1989 ho nahradili iné formy triedneho boja.

Toto je Těžkoslovenská lihovo-demagogická republika, ve které vládne demokratické zřícení a kterou vede Komická strana na čele s generálním nájemníkem Gustávem Rusákem.

—Vietnamský súdruh týmto, vo svojej nevinnosti, poukázal na útlak, pod ktorým úpel slovenský ľud počas ČSSR.


Stručné dejiny Edit

Prvá republika Edit

Ťežkoslovensko ako republika vzniklo v roku 1918 po skončení prvej svetovej vojny. Bolo to potom ako sa rozpadlo Rakúsko-Uhorsko. Založili ho podnikatelia z firiem TGM&MRŠ s.r.o.. Pôvodne sa tento štátik rozťahoval až na Ukrajinu, no po krátkom pokuse o vytvorenie Tisícročnej ríše, Nového Uhorska a Čistoslovenského štátu v rokoch 1939-1945, sa Československo rozhodlo pridať tú Ukrajinu za Karpatmi k Sovietskemu Zväzu, čo je teraz vlastne Ukrajina.

Politické zriadenie Edit

Pôvodným zámerom zakladateľov Ťežkoslovenska bolo vybudovať štát, ktorý by bol rozdelený na priemyselne zamerané Česko a sedliacke Slovensko. Toto sa celkom darilo medzi rokmi 1918-1938. Bolo to v období rozkvetu druhej najväčšej hospodárskej krízy. Tá zatiaľ najväčšia svetová hospodárska kríza vznikla koncom roku 2008.

V rokoch 1938-39 bol pokus o akési federatívne usporiadanie krajiny, no bola bieda, ktorá plodí nenávisť a hľadá vinníkov. Skončilo to tým, že sa Slovač po vzore Nemecka našla v nacistickom systéme (Čistoslovenský štát) a Česko sa náckom nevzdalo, iba sa nechalo radšej okupovať Hitlerovými vojakmi (Čechy a Morava pod protekciou - cudzie slovo, že Protektorát , či Protentokrát Čechy a Morava).

Tretia republika Edit

Po Druhej svetovej vojne vzniklo Československo opačným spôsobom - na Slovensku sme ho mali už od októbra 1944, dokonca sa dá povedať, že už od Povstania. Česko sa zatiaľ nazývalo Treťou ríšou. Ale 5. apríla 1945 sa Slováci (musíme priznať, že trošku podporovaní Červenou armádou) rozhodli Tretiu ríšu obsadiť a pripojiť ju k sebe. Toto sa podarilo 9. mája 1945, keď už Berlín patril do Sovietskeho zväzu a hlavným mestom Tretej ríše bola Praha. Vtedy aj Česi vyhodnotili, že zásoby piva by už mohli vydržať a povstali proti Nemcom, ktorí už aj tak odchádzali. Vzápätí prihrmela Veľká slovenská armáda (s pár ruskými tankami) a takto sme k sebe pripojili zbytok Nemecka, ktorý sme vzápätí premenovali na Česko. Žiaľ, prezident si opäť zvolil za sídlo Prahu, a tak sa štát opäť stal Ťěžkoslovenskom.

Čo čert nechcel v Česku sa v roku 1948 dostali k moci komunisti a spolu s prvým robotníckym prezidentom v baranici Klémom Gottwaldom poslali krajinu na cestu smerom ku komunizmu. Najsmutnejšie na tom je, že ten komunizmus sa nám nepodarilo dosiahnuť, celý ten bordel medzi rokmi 1945-1960 sa nazýval "prechodným obdobím"[1].

Spočiatku bolo Ťežkoslovensko lidovodemokratické (skratka ČSR). V roku 1960 sa zadalo, že sme v tom budovaní komunizmu pokročili, a tak sme náš štát nazvali socialistickým (skratka ČSSR), pretože socializmus vraj bol tým prechodom[2]. Od roku 1960 sa zo štátneho znaku Ťežkoslovenska stratil dvojkríž, ktorý nahradili tri kopce z Tatier. Medzi rokmi 1968-1991 bolo Ťežkoslovensko pod armádnym protektorátom vojsk Varšavskej zmluvy reprezentovaným vojakmi Spojených Štátov Sovietskych Socialistikých Republík (ZSSR).

Rozpad Ťežkoslovenska Edit

Po novembri roku 1989 sa komunisti v Ťežkoslovensku prezliekli za demokratov a podali si ruky s bratmi disidentistami. Vydržali spolu kšeftovať až do roku 1992, kedy sa rozhodli, že si pôvodnú Ťežkoslovenskú Federatívnu Republiku rozdelia na dve časti, ktoré nazvali:

Krajinu si vzali si vzali páni Vladimír Mečiar, Milan Kňažko. Prezidentské kreslo nového Slovenského štátu dali svojmu súdruhovi Michalovi Kováčovi (staršiemu).

Prezidenti Ťežkoslovenska Edit

Významné osobnosti Edit

Celebrity zlatej éry Ťežkoslovenska: Vasil Biľak, blondíny, Gustáv Husák, Milouš Jakeš, Marie Kabrhelová, Ivan Lendl, Friedrich Nietzsche, Chuck Norris, Spartakiáda, Ľudové Milície, Verejná Bezpečnosť, Stanislav Babinský (známy ako kráľ Oravy), Stavebnica Merkúr, Tuzex...

René mládenca poznámki a skúsenosti Edit

  1. Už klasici Marxizmu-Leninizmu očakávali, že budovanie komunizmu bude radostné. Ale ani oni netušili, že to bude až taká sranda.
  2. Ženy nad 50 hovoria niečo iné.

Galéria Edit

Flag Czech republic Niektoré české témy Cesky erbik

BecherovkaČechČechomorČeskoVáclav HavelJožin z bažinVáclav KlausMoravaPetr NovotnýPrahaTornádo v UrčiciachŤěžkoslovensko
Poznámka:Všetky články sú prísne subjektívne a nezaujaté! Chcú byť v rámci srandy a nemajú za cieľ hanobiť národ!


Ksč Komunisti, socializmus a ďalšie červené témy Bolsparty

KSČKSSSmer – SDInternacionálaČSSRZSSRNDRBoľševikGustáv HusákVasiľ BiľakGejza ŠlapkaAntonín KapekLubomír ŠtrougalAlexander DubčekLeninStalinMao-Tse-TungFidel CastroZväzarmPionierSZMSpartakiádaPrvý MájVOSR2. sv. vojnaSúdruhPredsedaJRDTuzexBONVekslákPanelákZáchytkaKofolaGrankoGazda repárskyDead KomunistsVerejné blaho


Necyklopedické štáty

Globe

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica AntarktídaFlag of Byzantine Empire Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg HollywoodInternet Connection Tools InternetMeliško minca Kráľovstvo ŠumavyMoravia MoravaNaval Ensign of Austria-Hungary Rakúsko UhorskoOsmaniRim vlajka Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945 Tisícročná ríšaFlag of Free France Veľké UhorskoBarbary ensign Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12 AfganistanFlag of England AnglickoStandard of the President of Bulgaria BulharskoFlag Czech republic ČeskoNew Chinese Imperial Flag ČínaFlag of Dubai DubajFlag of Egypt EgyptEu flag Európska úniaState Flag of Finland (bordered) FínskoFlag of Free France FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg GréckoFlag hnkg Hong KongCroatian flag ChorvátskoFlag-of-Israel 12 IzraelFlag of India 12 IndiaÍrskoFlag of Japan JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag KanadaKosovo State Flag KosovoFlag of Cuba 12 KubaLíbyaHunFlag MaďarskoFlag of Mongolia MongolskoFlag of Germany (state) NemeckoFlag of Norway.svg NórskoPoľskoAustrian State flag RakúskoFlag of Romania 12 RumunskoFlag of Russia Rusko500px-Flag of Slovakia SlovenskoFlag of Slovenia SlovinskoFlag of Switzerland2 ŠvajčiarskoFlag of Serbia SrbskoFlag of Italy TalianskoFlag of Turkey 12 TureckoUkr vlaj UkrajinaFlag of America USAFlag of the United Kingdom Veľká Británia