Attila

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Attila
Attila-portrét


Narodenie 406 P.V.T.
v sedle koňa
Úmrtie 453 P.V.T.
v posteli
Výška 4,6 metra
Váha 7 ton
Známy vďaka humanizmu, vízii Európskej Húnie
Manželka asi 80, posledná bola Ildikő
Deti niekoľko synov, neznámy počet dcér
Rodičia otec Mundzuk
IQ takmer ako Chuck Norris

Toto je ľudo, alebo aj nadľudo z Necyklopédie

AttilaHun

Dnešná veda dokazuje kontinuálny vývoj od Attilu k dnešnému Maďarskému prezidentovi

Attila (*406–†453 P.V.T.), syn Mundzukov, kráľ najstarších Maďarov (nazývaných aj Huni), prvý zjednotiteľ Európy, filantrop a polyhistor. Jedna z najväčších postáv maďarskej histórie, menejcennými národmi zaznávaná až nenávidená.

[upraviť] Život

Kariéru začal mladý Attila zabitím príbuzných, rád na napichoval na koly, na čo mal vo svojom vojsku špecialistov. Potom mu už nič nebránilo zjednotiť zaostalú Európu a naštartovať civilizáciu. V zápätí vynašiel aj výpalné, ktoré sa stalo základom jeho ekonomiky aj politiky. História[1] nám hovorí, že Attila väčšinu času ničil mestá. Ale to robil preto, aby mal kde postaviť svoje, ďaleko vyspelejšie. K tomu sa však žiaľ už nedostal, pretože ho zradne zabila Ildikö, jeho najnovšia manželka, tým, že ho nakriatla nedodržať zásady bezpečného sexu, ktoré inak úzkostlivo zachovával[2]. Pochovaný bol do rakiev vyrobených z 1357 ton drahých kovov, ktoré Maďari dodnes hľadajú, pretože by to vyriešilo ich súčasné ekonomické problémy[3]. Z Attilovej kože narezali remene a takto vznikol Bič Boží, ktorý bol ospievaný aj v seriáli 30 prípadov magora Zemana.

[upraviť] Attilov prínos pre svet

Attilovou hlavnou zásluhou bolo šírenie kultúry po vtedy zaostalej Európe. Jeho snom bolo vybudovanie modernej Európy, preto vždy, keď dobyl mesto, nechal ho spáliť a zbúrať, aby mohol postaviť modernejšie. Žiaľ, predčasná smrť mu neumožnila tento zámer dotiahnuť do úspešného konca, takže po ňom ostali len zbúrané mestá. Ale aj úmysel si treba ceniť.

Pričinil sa aj o oživenie ekonomiky, keď svojím dopytom po výpalnom nútil spustošené, zaostalé štáty oživiť výrobu a zdynamizovať obchod.

Attila vynašiel aj koleso a spaľovací motor, ale ich nepoužíval, pretože mal (vďaka svojmu ekonomickému modelu) dostatok koní. A bojovníci, ktorí kone nemali, ho tak milovali, že radi šli aj pešo.

Významný bol aj jeho vynález herbicídov - kam noha jeho koňa Görgéya vkročila, tam sto rokov tráva nerástla. Tajomstvo tohto fenoménu nejako súvisí s konským alebo hunským močom.


[upraviť] Rôzne premostenia

[upraviť] Mostík k starým Maďarom

Základným princípom maďarstva je, že starí Maďari a Huni sú len dve označenia jedného a toho istého národa. Vďaka tomu môžu Maďari všetkým dnešným národom strednej Európy plným právom povedať, že tu boli skôr ako oni. A ak to nestačí, Maďarmi boli v podstate aj Avari, Skýti a Elfovia. Krajina obývaná Maďarmi sa preto volá Hungária.

To, že ide o totožné národy, dokazujú napr. Hunské mená, ktoré sú dodnes v Maďarsku bežné: Attila, Bleda, Elak, Ruga, Octar, Aybars, Uldin, Mamas, Atakam... Vedci si však nevedia vysvetliť pôvod mena Attilovho koňa Görgey a mena jeho psa Csóku, asi ich dostal od niekoho cudzieho.

Veľmi silným dôkazom maďarstva Attilu je, že uhorskí králi po celé stáročia vlastnili Attilov meč (dodnes sa nachádza buď v budhapeštianskom alebo istanbulskom múzeu, len nevieme, ktorý z vystavených mečov to je). Arpádovci všetci maďarskí králi, vrátane Habsburgovcov a Anjouovcov boli priamymi potomkami Attilu. Dôkazom maďarského hunstva, či hunstva maďarstva, je aj fakt, že Huni, rovnako ako Maďari, jazdili na koňoch a nie na ťavách, ako to vtedy robili všetky ostatné národy Európy.

Existuje aj teória, že Maďari a Huni boli potomkovia dvoch rôznych bratov, Huňora a Magora, ale to je kokotina. Maďari sú Huni. Fertig. Howgh.

[upraviť] Mostík k mladým Maďarom

Attila

Realistické vyobrazenia Attilových činov sa dodnes hojne vyskytujú v maďarských učebniciach.

Huni teda počas 5. storočia šírili kultúru po vtedy zaostalej Rímskej ríši, po nešťastnej Attilovej smrti však boli vierolomne porazení a prechodne zo svojej vlasti, ktorou je, bola a navždy bude, Karpatská kotolňa (slovensky Karpatská kokotlina), takticky ustúpili. Attilov syn Dengizich (typické maďarské meno!!!) zomrel v boji, druhý syn Ernak (opäť typické maďarské meno) sa však nechal premenovať na Csabu, pretože to znelo mladomaďarskejšie. Podobným štýlom sa premenovali aj všetci jeho poddaní[4], odlišli, ale nechali tu strážcov Cikuľov (Székelyov). Csaba si rozkázal, aby mu Príroda (dnes ju voláme Natura 2000) oznámila, keď Cikuli budú mať ťažkosti, že on sa vráti, aby ich ochránil. Nevieme kam a prečo odchádzal, keďže bola taký mocný, že stačilo aby pricválal a zvíťazil. V podstate tu mohol rovno ostať. Ale maďarskí historici objavili, že zrejme mal kdesi na východe nejakú prácu.

Potom sa Csaba trikrát vrátil, tretí krát už ako zombie, vedúc svoju neporaziteľnú armádu po hviezdnej oblohe (dodnes ostala viditeľná Mliečna cesta). Po Csabovi nasledovali Ugek, Elöd a nakoniec Álmos, ktorý koncom 9. stor. priviedol svoj ľud späť do Karpatskej kotolne . Za 400 rokov sa teda vystriedali len štyri generácie vodcov, pretože nadľudia žili dlhšie, ako žije dnes Homo sapiens (odborne ľudo) a plodili deti aj v pokročilom veku. Maďari sa sem teda len vrátili, aby zaujali vlasť, ktorá im už od Veľkej Tresky patrila.

Mladí Maďari zdedili po Attilovi gén múdrosti a odvahy, ako aj schopnosť strieľať z luku, s ktorou sa už rodia.


"Verímö mö, verímö."

- Jožo Pročko

[upraviť] Poznámky

  1. História je čiastočne deformovaná nemaďarskými prameňmi, ktoré sa snažia Attilu očierniť.
  2. Lekársky rozbor dochovaných informácií naznačuje, že starému capovi od samej rozkoše praskli žily v jeho alkoholickom pažeráku.
  3. Použitie slova problémy je sporné, Maďari nikdy nemajú problémy.
  4. V tomto okamihu sa zrodili mladí Maďari, zdroj: všetci Maďarskí historici od 1255 do 2010 P.V.T.
Chuckn

Chuck Norris
ArtušAttilaBatmanJack BauerIvo A. BendaNapoleon BonaparteBuffalo BélaJúlius CézarLara CroftProfesor DawkinsJohnny DeadDong Xian MiaouFantomasGRScBear GryllsMcGyverAdolf HitlerDr. HouseIron ManJack rozpar-ováčMichael JacksonJóžin z bážinRhodský KolosKrištof KolumbusKostradamusJozef PáterovičBáťuška PutinOld ShatterhandSanta ClausSanta IštváňBaba VangaVincent VeneraWinnetouDarth VaderTašunka VitkoTlapák Umba Gula

Jesus Mugshot