FANDOM


Burcakovy nos

Burčákový nos je stav nosu, ktorý vzniká nadmerným požívaním kráľovského moku - burčáku. V ojedinelých prípadoch môže byť spôsobený sledovaním Búrlivého vína (narkóza efekt) s nosom pritlačením na televíznej obrazovke.

Charakteristika Edit

Vyznačuje sa jahodovitým zakončením nosovej špičky, záhybmy či burčákovými pórmi. Burčákový nos je natlakovaný burčákom, preto pri kopačke na takýto nos dochádza k samovoľnému uvoľnovaniu burčáku tzv. burčákovej erupcií. Z dôvodu vysokého tlaku je nutné burčák z času na čas vypustiť, preto občas vidíme ľudí uctievajúcich tento životný štýl búchať si nos o zem.

Nezainteresovaný človek si pritom tento akt môže často vysvetliť ako stav opilosti. Počas burčákovej sezóny (september-október) dochádza k nadmernému preplneniu burčákových komôr a preto sa môžu vyskytnúť aj samovoľné erupcie. Pri zanedbaní tejto aktivity vzniká patologický stav - rampášový nos.

Hlavnými predstaviteľmi tohoto životného štýlu sú najmä: Doky, Ladislav B. či Ján T. V stredoveku to bol najmä zakladateľ hnutia, Bur Čák Trenčiansky (Pán vína a Tatier).


20110414071335!Puccini Choroby Migrena
Akútny zápal sviečokAlkoholizmusBarbaricitidaBurčákový nosČechomorDebilEMOGastropatizmusHomosexualitaKleptomániaKokotnosťLamerstvoMor ho!NedojebanitidaNegativizmusNegatívna energiaNegritidaNevinofobiaParanojaPohlavné chorobyPrasacia chrípkaRakovina prstovRosamunde PičerováRusifilitídaSamovznietenieSelfieSyndróm extrémneho pičovaniaSocializmusVýmelZhubná kefkaZolosynteza


Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior
Alcoholic

Logistika
ChlastKrčmaPapučaPoldeciSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný