Burčákový nos

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Burcakovy nos

Burčákový nos je stav nosu, ktorý vzniká nadmerným požívaním kráľovského moku - burčáku. V ojedinelých prípadoch môže byť spôsobený sledovaním Búrlivého vína (narkóza efekt) s nosom pritlačením na televíznej obrazovke.

[upraviť] Charakteristika

Vyznačuje sa jahodovitým zakončením nosovej špičky, záhybmy či burčákovými pórmi. Burčákový nos je natlakovaný burčákom, preto pri kopačke na takýto nos dochádza k samovoľnému uvoľnovaniu burčáku tzv. burčákovej erupcií. Z dôvodu vysokého tlaku je nutné burčák z času na čas vypustiť, preto občas vidíme ľudí uctievajúcich tento životný štýl búchať si nos o zem.

Nezainteresovaný človek si pritom tento akt môže často vysvetliť ako stav opilosti. Počas burčákovej sezóny (september-október) dochádza k nadmernému preplneniu burčákových komôr a preto sa môžu vyskytnúť aj samovoľné erupcie. Pri zanedbaní tejto aktivity vzniká patologický stav - rampášový nos.

Hlavnými predstaviteľmi tohoto životného štýlu sú najmä: Doky, Ladislav B. či Ján T. V stredoveku to bol najmä zakladateľ hnutia, Bur Čák Trenčiansky (Pán vína a Tatier).


20110414071335!Puccini Choroby Migrena
Akútny zápal sviečokAlkoholizmusBarbaricitidaBurčákový nosČechomorDebilEMOGastropatizmusHomosexualitaKleptomániaKokotnosťLamerstvoMor ho!NedojebanitidaNegativizmusNegatívna energiaNegritidaNevinofobiaParanojaPohlavné chorobyPrasacia chrípkaRakovina prstovRosamunde PičerováRusifilitídaSamovznietenieSelfieSocializmusVýmelZhubná kefkaZolosynteza


Alkohol určite nie je nevyhnutnou súčasťou Slovenska, no nájde sa ho trochu aj na NECYKLOPÉDII. Superior
Alcoholic

Logistika
ChlastKrčmaPapučaPoldeciSlopobúdkaSmäd

Produkty
AlpaBecherovkaBorovičkaMojsej vodkaOkenaPivoRíbezľaRumVodkaVínoČučoŠpiritus

Alkoholický socializmus
AbstinentAlkohol v práciAlkoholizmusBurčákový nosKorheľ stálesmädnýLiehovistiMajstri meditácieNevinofobiaOknoOzembuchOchltOžranRuská JogaŠenkár nedolievavýŠenkár pančovaný