Dominik Hanjik

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Dominik

Pôvodom slovenský nadčlovek, momentálne vyskytujúci sa prevažne v severských krajinách Európy. Osoba, identifikujúca sa ako slušný a ohľaduplný šofér-vodič motorových vozidiel, je prevažne známa svojským prístupom k pravidlám cestnej premávky. Časté sú prejavy neschopnosti a neochoty pochopiť problematiku a vysvetľovanie jednoduchých pravidiel BaPCP. Nejde však o štandardného, či neštandardného alebo dokonca nadštandardného trolla. Bohužiaľ nie. Dominik je o svojej pravde tak veľmi presvedčený, že to opakovane dokazuje v komentároch pod desiatkami rôznych YouTube kanálov, ktoré sa venujú natáčaním individuií, ako je práve Dominik, na cestách.

Jeho obľúbenou praktikou je napríklad:

  • dodržiavanie maximálnych povolených rýchlostí, na svojom ociachovanom tachometri
  • trúbenie na vodičov áut, ktorí mu mali dať prednosť aj keď je ešte kilometer pred križovatkou
  • trúbenie na vodičov áut, ktorí majú za normálnych podmienok prednosť, avšak podľa Dominikových pravidiel by mal mať prednosť práve on
  • prednosť má ten, kto má pred sebou prekážku, hlavne keď sa jedná o cestu s iba dvoma jazdnými pruhmi
  • brzdenie premávky púštaním chodcov mimo priechodu pre chodcov, respektíve zastavením svojho vozidla 50m pred priechodom
  • v pripájacom pruhu nemožno obiehať autá, ktoré idú v priebežnom pruhu
  • všeobecná maximálna povolená rýchlosť 50km/h v obci je nadradená akýmkoľvek značkám, ktoré rýchlosť upravujú

Podľa najnovších zistení disponuje schopnosťou zastaviť svoje vozidlo na dvoch metroch pri rýchlosti 50km/h. Brzdí tak intenzívne, že do tohto náročného manévru nemá čas zahrnúť ani jeho reakčnú dobu. Podobnými vlastnosťami disponuje už len Chuck Norris.

Je známy pod týmito prezývkami:

Dominik najazdí denne 2 až 5 kilometrov medzi svojím náhradným domovom a prácou vo fastfoode. Avšak to neznamená, že nie je skúsený vodič. Okrem svojich kilometrov denne ďalej najazdí okolo 1000 kilometrov na YouTube dashcam videách, a taktiež niekoľko stoviek ďaľších kilometrov v závodných hrách na herných konzolách.