Egypt

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie

Egypt je arabská republika v severovýchodnej Afrike (malou časťou tiež v Ázii), ležiaca na rieke Níl. Na začiatku rieky Níl leží zdochnutá krava, preto sa neodporúča piť z tejto rieky vodu.

[upraviť] Geografické údaje

Egyptologický tým Necyklopédie v dobe január – august 2006 precestoval Egypt křížom krážom a zistil nasledujúcí fakty:

Egypt na západe hraničí s Líbyou, na juhu so Súdánom, na severovýchode s Izraelom. Zo severu ho obmývajú vody Stredozemného mora, z východu Červeného mora. 96 % rozlohy krajiny tvorí púšť, 2,6 % hospodárske pôdy. Bolo tiež zistené, že Níl je nejdlhšia rieka na svete. Názor domorodcov v Amazónii, prímajúcich Misiu, že nejdlhšia rieka je Amazonka, je irelevantný.

[upraviť] Politika

Egyptologický tým Necyklopédie v době marec – apríl 2006 bol hosťom všetkých vládnych inštitúcií, ktoré sídlia v egyptskom hlavnom meste. Nie všade sa im dostalo náležitého privítania.

  • Štátne zariadenie: Faraónska republika
  • Hlava štátu: Faraón Muhammad Hnusný Mubarak

[upraviť] Obyvatelsľvo

Obyvateľstvo je vcelku milé a prívetivé. Egyptologický tým Necyklopédie bol prijatý s patričnou úctou, ktorá mu právom patrí. V době máj – jún 2006 tým urobil sčítanie egyptského obyvateľstva. Tu sú údaje, vrátane predchádzajúcich sčítaní egyptského štatistického úradu.

  • Počet obyvateľov a hustota zaľudnenia:
    • V roku 1998: 64,2 mil.; 59 obyvateľov / km2
    • V roku 2000: 65,6 mil.; 65,7 obyvateľov / km2
    • V roku 2006: 21,9 tisíc; 0,022 obyvateľov / km2

Disproporciu medzi predošlými sčítaniami si Egyptologický tým Necyklopédie vysvetľuje tým, že sa na výzvu v novinách neprihlásili všetci obyvatelia Egypta.

[upraviť] História

Early-Egyptology

Egyptologický tým Necyklopédie na slávnej fotografii pri kostre Kleopatry

Egyptologický tým Necyklopédie v době jún – júl 2006 podrobne preskúmal egyptskú históriu.

Starověký Egypt sa rozvíjal najmenej tri a pol tisícročia. Faraónovia si dali titul Boh a veselo vládli.
Všetko začalo zjednotením štátov v údolí Nílu okolo roku 3150 P.V.T. a skončilo v roku 31 P.V.T. To na scénu vstúpilo provinčné mesto Rím. Kleopatra nebola schopná odolať italským krasavcom. G. J. Caesar a Marcus Antonius vyplienili celý Egypt.

[upraviť] Sexuálny život starých Egypťanov

Egypt 01

Protože starí Egypťané žili niekoľko tisíc rokov pred Kristom, mali veľkú nevýhodu. Nemali sa z čoho učiť. Kamasutra ešte nebola napísaná, misionári taktiež neexistovali, o televízii a porne na DVD si nemohli nechať ani snívať, protože niečo takého by ich ani vo sne nenapadlo. Dnešný ľudo by si povedal: "Ako je možné, že to vôbec prežili". Egyptologický tým Necyklopédie našiel veľa hieroglyfov na túto tému. Mal však veľkú nevýhodu, protože v jeho radách bola len jediná žena. Preto vypukly spory, kto bude výjavy na nájdených maľbách prakticky skúšať, aby mohla byť vedecká práca komplexná. Vedúcí expedície Moshe Zylbrsztajn musel nakoniec túto úlohu zvládnuť sám. Vo vedeckej práci o tom píše:

Pri praktickom skúšaní polôh vyobrazených na maľbách, som dospel k záveru, že starí Egypťania museli byť fyzicky veľmi zdatní. Ja sám som si pri tom spôsobil niekoľko zranení.

—Moshe Zylbrsztajn


[upraviť] Ranný humor

S poľutováním musíme konštatovať, že Egypt bol aj kolískou humoru. Archeológovia nedávno objavili primítivny pokus o vtip vytesaný do steny hrobky faraóna Tutmosa:

On: Počula si o tom Sumeranovi?
Ona: Čo je s ním?
On: Bol tak hrozne hlúpy. Chachacha!
Ona: Nie, nepočula som o ňom.
On: Dobre ... ale počula si o tom Etiópanovi?
Ona: Nemel stále!

Zbytok nápisu je nečitateľný a stráca sa pod zaschnutou krvou.


[upraviť] Moderná história

V novodobej histórii je Egypt veľmi traumatizovaný maličkým sousedným štátom, ktorého meno je Izrael. Ten má statočných mužov a ešte statočnejšie ženy a v šesťdňovej vojne to Egyptu tak natrel, že sa z toho Egypt doposiaľ nespamätal.

[upraviť] Letoviská

V Egypte je niekoľko známych letovísk, ktoré priťahujú turistov. Tu sú najznámejšie z nich:

[upraviť] Známi Egypťania

Necyklopedické štáty

Globe

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica AntarktídaFlag of Byzantine Empire Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg HollywoodInternet Connection Tools InternetMeliško minca Kráľovstvo ŠumavyMoravia MoravaNaval Ensign of Austria-Hungary Rakúsko UhorskoOsmaniRim vlajka Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945 Tisícročná ríšaFlag of Free France Veľké UhorskoBarbary ensign Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12 AfganistanFlag of England AnglickoStandard of the President of Bulgaria BulharskoFlag Czech republic ČeskoNew Chinese Imperial Flag ČínaFlag of Dubai DubajFlag of Egypt EgyptEu flag Európska úniaState Flag of Finland (bordered) FínskoFlag of Free France FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg GréckoFlag hnkg Hong KongCroatian flag ChorvátskoFlag-of-Israel 12 IzraelFlag of India 12 IndiaÍrskoFlag of Japan JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag KanadaKosovo State Flag KosovoFlag of Cuba 12 KubaLíbyaHunFlag MaďarskoFlag of Mongolia MongolskoFlag of Germany (state) NemeckoFlag of Norway.svg NórskoPoľskoAustrian State flag RakúskoFlag of Romania 12 RumunskoFlag of Russia Rusko500px-Flag of Slovakia SlovenskoFlag of Slovenia SlovinskoFlag of Switzerland2 ŠvajčiarskoFlag of Serbia SrbskoFlag of Italy TalianskoFlag of Turkey 12 TureckoUkr vlaj UkrajinaFlag of America USAFlag of the United Kingdom Veľká Británia