Handlová

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Barbaric1 Upraviť!
Tento článok by mal aj nejaký ten zmysel, no NECYKLOPÉDIA naň hrdá nie je!
Ak chcete aby tu zostal pozrite sa ako na to a začnite na tom pracovať!


Handlová
Nyitrabánya
poloha
kontinent: Eurázia
štát: ZSSR (Zväz Slovenských Socialistických Republík)
región: Felvidék
World map
rozloha a obyvateľstvo
rozloha: 69 000,55 km²
počet obyvateľov: 17 miliónov
hustota osídlenia: hustá
správa mesta
starosta: Rudolf čo sa Podobá
sekretárka: dala výpoveď

Handlová (nemecky Krickerhau, maďarsky Nyitrabánya, anglicky Crackhouse alebo aj House of Crack) je dedina ležiaca v Trenčianskom kraji. Taktiež je významným pútnickým miestom Hornonitrianskych a Nemeckých cigáňov. Okrem toho sa môže pýšiť množstvom veľkých mysliteľov s IQ vyšším ako 40 (druhočíslo) a je aj držiteľom cený za najväčší počet krčiem na obyvateľa.

[upraviť] Poloha

Nyitrabánya leží na Strednom Slovensku, približne 10 km (druhočíslo!) od stredu Európy, Zeme a vesmíru. Nachádza sa na území Bôbarov, čo je niekde v Trenčianskom kraji. Po Bôbaroch je Nyitrabánya druhou najväčšou dedinou na Hornej Nitre. Dedina je obklopená pohoriami Vtáčnik, Žiar a Kremnické vrchy. Preteká tadiaľ rieka zvaná Handlovka, ktorá je známa hlavne vďaka blahodarným účinkom svojich blatistých vôd. O tejto rieke je známe, že vymyslela zamorenie toxickým odpadom skôr, ako toxický odpad vôbec existoval. Občas tu môžeme vidieť naplavené drevo, konské končatiny, alebo aj igelitové sáčky, ktoré rieka priam priťahuje. Z vodných plôch musíme spomenúť aj Handlovský rybník. Žijú tu kapre, vodníci, rybári a podobná háveď.Občas sa sem načierno chodia kúpať decká miestných obyvateľov, alebo aj ich psy. Väčšina z nich sa tu však stratí, no za pár týždňov (mesiacov) sa zase objavia. Konštantín je taká veľká mláka vytvorená skúškou petárd v roku 1856 P.V.T. miestyni rómskymi deťmi, ktoré tak milujeme. Nachádza sa niečo vyše cigánskej osady, ktorá kedysi zvykla byť územím označkovaním baníkmi (tento poddruh tu bol bežný v minulom storočí, no do roku 2010 postupne vymrel).


[upraviť] História

[upraviť] Predtým

Dedina bola založená na základe kusu predpotopného toaletného papiera, ktorú so svojim podpisom vydal Ľudo Vít I. na základe žiadosti nemeckého kočovníka Henricha Crackera. Podľa tohto kočovníka bola aj dedina neskôr pomenovaná a endemitickí potvorovia "tety rakúske" tento názov používajú dodnes. Ich obľúbený citát je okrem skomolenín názvov mesta aj fráza "Du Scheiße Hurensohn". Pri komunikácii s nimi túto frázičku rozhodne musíte používať! Niektoré zlé jazyky hovoria, že Cracker v skutočnosti pochádza z Kremnice, zkade si prišantročil aj 200 nemeckých rodín, no my vieme, že v skutočnosti pochádza z východu Nemecka. V roku 1839 P.V.T. získala dedina povolenie legálne organizovať zjazdy cigáňov bažiacich po kabelkách slobodných mamičiek. Taktiež sa tu usadili aj baníci, ktorí sa neskôr udomácnili vďaka objavu takej čiernej kameň. Ten sa tu pred prvou svetovou vojnou začal ťažiť a prilákal sem aj čertov, ktorý túto kameň začali používať na sviatok sv. Mikuláša, aby mohli deckám v základných školách špiniť ksichty.

[upraviť] Teraz

Odvtedy čo sa 30. mája 1961 vyjebalo 150 domov, poškodil sa úsek cesty, vodovod a elektrické vedenie vďaka štrajku pôdy prešlo mnoho (nečíslo!) rokov a vzhľad mesta sa veľmi zmenil. Ku kostolu svätej Jany Kariny Rowlingovej, kaplnke Milana Nakonečného a Kaplnke sv. Vendelína sa postupne pristavali iné historicky významné budovy a to hlavne krčma Rakos (neskôr premenovaná na SPUB) s pizzériou u Jančiho, krčma Pod Mostom, handlovký most, krčma Mamutík, krčma Mexiko a dokonalé umelecké diela v Handparku (pri nemocnici). Okrem prístavby niekoľkých sídlisk a postupnom znárodňovaní okolitých dedín (viď. Urbanistické okrsky) sa sem nasťahovalo aj množstvo príslušníkov národnostných menšín, ako napríklad mongoli (tvoria asi 1% obyvateľstva), pepíkovia a mokakarameloví občania. Táto skutočnosť výrazne prispela ku kultúrnemu rozvoju mesta, najmä nezrozumiteľnými čmáranicami na stenách obchodov (odborne nazývané že grafit, čiže pre nás Slovákov vlastne obyčajná tuha ceruzky) a úbytku častí lešenia po zateplovaní domov, aby sa tieto nerozkladali na už tak psami prešťatej tráve.

[upraviť] Včera

Včera sa stalo niekoľko zásadných historických udalostí. A to:

  1. Cigáni s De-Billa igelitkami sa zhromaždili pred Lidlom a štrajkovali za bezdôvodnú diskrimináciu (veď to lešenie tak iba ležalo tak osamelo a oni to nemohli tak nechať!)
  2. Babky korenárky z Trenčína sa zhromaždili na námestí a začali vysádzať svoje zázračné bylinky do hranatých kvetináčov
  3. Začala sa oficiálna sezóna kurvenia sa dievčat vo veku 11-14 rokov
  4. Na Základnej škole Mierové námestie niekto vyjebal bojler zo steny, čo malo katastrofálny dopad na hudobnú scénu mesta
  5. Malý Karol sa naučil bicyklovať

[upraviť] Potom

Podľa najnovšieho prieskumu Komunistickej internacionály z roku 2011 sa predpokladá, že mesto narastie o zhruba ďalších 21 (prvočíslo) metrov. Toto bolo zistené na základe vysokého výskytu kvasiniek v pôde pod mestským úradom a v niektorých oblastiach na ulici Okružná (táto ulica je známa hlavne vďaka minimálnemu počtu parkovacích miest).

[upraviť] Kultúra

Krekáči nie sú moc kultúrni ľudovia, no ak sa pozriete veľmi zblízka (približne pri stonásobnom zväčšení mikroskopom z kabinetu biológie) zistíte, že sa tu predsalen nájdu nejaké tie veci súvisiace s kultúrou, alebo aspoň turizmom. Útechou by pre vás mali byť dva veľké stromy, ktoré by podľa Silvie Šuvadovej mali byť zapísané do kultúrneho dedičstva UNESCO. Ďalej sa tu organizujú už vyššie spomínané jarmoky, kde vás nielenže môžu okradnúť, ale vám ešte aj vypičujú za to, že ste sa opovážili uraziť ich hrdosť označením "zlodej".

[upraviť] Hudba

Okrem roziahlemu záujmu turistov o miestne krtince, ktoré ľudovia žijúci v Handlovej nazývajú hory si môžete vypočuť aj miestny škrekot alebo rýchle rozprávanie "umelcov" ako napríklad:

 • MICRO
 • Úsvit (planéty opíc... Či tak nejak)
 • Tvoja Reč
 • Rock is Black (Kameň je Čierny)
 • Epidémia

[upraviť] Urbanistické okrsky

Handlová sa člení do 7 (nám známych) urbanistických okrskov, z čoho 40% sú pridružené bývalé dediny.

 • okrsok č. 1 je podľa Wikipédie (pozor, citát!) "...hromadná bytová zástavba a individuálna bytová zástavba vo východnej časti okrsku." V podstate to znamená obyčajné sídlisko/á, v ktorom žiju ľudovia, ktorí sa rozhodli ušetriť a tak radšej znášajú susedky s veľmi hlučnými psami, než aby si kúpili vlastnú chajdu.
 • priemyselné plochy-Bane Handlová, Slovenka (priemyselný závod slovenských feministiek), Chemika
 • rómska osada, z ktorej naši milovaní rómovia vytlačili pôvodný živočíšny druh, baníka handlovského
 • Dolný Konečník
 • Horný Konečník
 • Morovno- anektovaná priľahlá dedina, ktorá je s mestom spojená blatovým chodníkom a kameňmi, ktoré tvoria akože chodník
 • Novostará Lehota- ďalšia znárodnená oblasť
 
500px-Flag of Slovakia
Mestá, obce a iné diery Slovenska

Banskobystrický kraj:
Banská Bystrica, Brezno, Hronský Beňadik, Psiare, Klenovec, Las Walas, Nová Baňa, Predná Hora

Bratislavský kraj:
Bratislava (Devín, Pétržka..), Čataj, Senec

Poloha slovenska

Košický kraj:
Košice, Michalovce, Spišská Nová Ves

Nitriansky kraj:
Nitra, Nitrianska Blatnica, Nové Zámky, Šurany, Topoľčany

Prešovský kraj:
Prešov, Humenné, Kežmarok, Jakubova Voľa, Medzany, Mirkovce, Štrba, Sabinov

Trenčiansky kraj:
Brunovce, Dubnica nad Váhom, Horná Streda, Maríková, Myjava

Trnavský kraj:
Trnava, Hlohovec, Jaslovské Bohunice, Moravany nad Váhom, Piešťany, Pustá Ves

Žilinský kraj:
Žilina, Čadca, Dolný Kubín, Kláštor pod Znievom, Košťany nad Turcom, Kysuce, Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Majtánky, Martin, Trebostovo, Ružomberok, Strečno, Terchová, Turzovka, Zákamenné

Slovenské legendy: Corgoň, Horná Dolná, Kerestúr, Kocúrkovo, Letapičinovce