Hlavná stránka

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Necy banner small
Necy banner right
Víta vás NECYKLOPÉDIA
hypermoderná digitálna kyklopédia
Slovenská verzia Necyklopédie začala svoju činnosť v piatok 25. mája 2007 a odvtedy do nej bolo vložených 1 767 článkov.
Prečítajte si niektoré z nich, diskutujte v našej žumpe. Na pieskovisku si vyskúšajte ako sa edituje. Podeľte sa s nami o Vaše vedomosti a pomôžte tak Necyklopédii rásť a rozkvitať.
PA-TAG
Necy banner dolu
Varovanie: Necyklopédia často obsahuje bežné hovorové (údajne) „neslušné“ slová a iné hrôzy. Málokedy padne na dno tupej formálnosti a preto by ju radšej nemal nikto prudérny čítať. Pred užitím sa poraďte so svojím lekárom. V prípade príznakov besnoty kontaktujte zverolekára. Necyklopédia nebola testovaná na rastlinách. Neodporúča sa kombinovať ju s antibiotikami a antidepresíva vás môžu dnes vynechať.
Naše Projekty: Earthman
Necytaty    Necitáty
Radšej hamovať, ako...
Diva Bloody Mary    Horoskop
Tu je váš osud
Slovnik 2    Neslovník
Zhluky písmen
Necy calendar    Necyklokalendár
Kedy čo je a bolo?
Clanoktyzdna

Uši

Uši
Modified ear
typické ucho predtým a potom...

Uši (podst. meno, jednotné číslo Ucho) je párový telový orgán, ktorý slúži na tienenie strán hlavy proti Slnku. Sloveso „uši“ môže mať niečo spoločné s príkazom: „vykonaj šitie“, pričom „šitie“ (alebo aj „zašívanie“) s počúvaním a ušami nemá očividne nič spoločné. Uschi nie je sloveso...viac

Stavba a princípy uší

Podľa zahraničných zdrojov základným vzorom tvaru uší, teda časti, ktorá tieni je hračka zvaná „frisbee“, t.j. kruhový plastový lietajúci tanier na hádzanie. Z prednej strany sú uši prichytené o tvár a dozadu vyliezajú z nejakej diery. Materiálom, z ktorého uši pozostávajú je väčšinou koža, chrupavka, tuk, celulóza, hlien a rôzne omáčky. Uši obsahujú dve pätiny svetových zásob vosku...viac

Vešadlo na ozdoby

Uši sa od nepamäti javia ako nevysvetliteľný fenomén. Už pravekí vedci prišli na to, že sú dobrými objektami na vešanie cenností a rôznych fetišov. Venuje sa mu vedná disciplína piercing. Tento spôsob zdobenia údajne býva spôsobený až chorobným sentimentom za Vianocami. Vešanie cenností na uši je praktické preto, lebo...viac

Vosk a dôsledky

Prítomnosť vosku v ušiach vedci vysvetľujú tým, že sa v ušiach nachádzajú včely. Môžeme ich aj sami identifikovať podľa hučania, ktoré občas v hlave cítime. Vedci tvrdia, že týchto včiel je u dospelých ľudov asi stovka. Produkujú vraj aj med, no sú tak lakomé, že ho hneď aj žerú a tak zostáva po nich iba ten vosk s propolisom, ktorý je horký. Údajne je toho vosku okolo 4,7 centilitra za deň...viac

Parazity v ušiach

Ďalším živočíchom, ktorý parazituje v uchu, je slimák. Zistili to, samozrejme, vedci a...viac

Princíp posluchu

Ako to už v živote býva, aj v ušiach sa nachádza partia makačov, ktorí sa starajú o to, aby sme počuli. Nikde sa konkrétne nespomínajú ale sú tam minimálne dvaja kováči. V každom uchu je jeden.

Princíp práce kováčov v ušiach je nasledovný:

 • kováč načúva, ale zatiaľ nič nepočuje
 • kováč začuje zvuk
 • kováč počutý zvuk vybúcha po strmienku na nákove...viac

Fakty o ušiach

Na záver niekoľko podstatných zaujímavých špičkových zistení o ušiach:

 • fakty o veciach a ušiach:
  • všetci vieme napríklad aj to, že aj „steny majú uši“
  • aj hrniec má uši
  • aj taška má uši...viac
Príbuzné témy

MozogVlasyJazykKsichtOčiNosÚstaZubyPohlavieHlava

Crystal looknfeel
Obrázok na deň: 27. február 2015
Hungry jacks sign

Niekde týmto smerom bude žrádlo.
Ziarovka
Pomôžte Necyklopédii vytvorením nového článku


 
Nevytvorene clanky
Nevytvorené články

Keďže je ich okolo 4 000, čo síce nie je prvočíslo, ale len číslo.. no.. to je jedno, je to však asi trojnásobok terajšieho množstva článkov. Pre ucelenosť našej kyklopédie teraz potrebujeme:


ÁreštBátokBábätkoBengálBrmbolecBryndzaBublifukBudzogáňBurgyňaBytčiansky drakCálovanieCencúľCiciakČrpákČučoriedkaCvikľaDetvaDerešDrienkovicaDrotárDrúzganieValaškaFasaFujaraFušerForgáčovciGubaHarišňaHaruľaHovniválHriňováHrochoťHuncútHviezdoslavChochmesChrapúňChrcheľÍverKabanosKorbáčKošický katKrpecKukučkaLiliputánMamľasMantákMargita a BesnáMatej HrebendaMedovinaMliečniakMumákNemorútNeokrôchanosťOčováOgrgeľOjeOndiaťOnucaOštiepokPadúchPagáčPandúrPampúšikPapľuhParagónPartizánParenicaPazuchaPlesnivecPľuhaPľuvanecPoľanaPovesťPýrenieRadloRínaRínokSitnianski rytieriSpišský hradSpiežovecŠróbŠtamperlíkŠušeňRožovkaSekeraSlivovicaSlováciSlovenčinaSľubotechnaSpiežovecSušienkyTraktorTrdelníkTrenčínTrnkaTrnavaTrúnokVáhValaškaVčuľVysoké tatryZimomriavkyŽinčicaŽižaŽubrienkaŽúžoľHipíkKoksoAlexander DubčekParis HiltonBill ClintonPatrick SwayzeJára CimrmanFreddie MercuryDievčaDcéraChlapec AIDSDNAEkológiaChémiaMorePlanétaParadoxStupeňÚchylGitaraHudobný žánerMichelangeloNovinárNudaPopRádioSochárstvoSpevŠou-biznisTanecUmenieAfganistanAlbánskoAustráliaÁziaBulharsko‎ČernobyľIndiaIrakMexikoMoskvaNDRNórskoPortugalskoRímŠkótskoŠpanielskoŠvajčiarskoEkonomikaKapitalizmusKlement GottwaldMafiaMinisterstváNacizmusOSNPodpredsedovia vadyPredseda parlamentuSúdruhŠtBSociálny štátZápadWinston ChurchillAdamAteizmusCirkevEvaFarárJudášKrížKresťanstvoNoemova ArchaPohanProrokSibilaSodoma GomoraVatikánDiviakKamzíkKrokodílKrtkoMyšPavúkPotkanRakSomárŠakalŠvábTchorTigerVošArmádaAgentFetHrdinaJablkoMäsoMliekoOvocieŠportPaintballFejkTalibanPukSyr

Krystalova gula


 
Anketa
Ak by sa na Slovenskej vlajke malo okrem dvojkríža nachádzať aj nejaké zviera - ktoré zviera z tohto zoznamu by bolo podľa Vás najvhodnejšie?
 
1
 
2
 
10
 
5
 
0
 
1
 
0
 
1
 
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
6
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 

The poll was created at 19:06 on február 16, 2015, and so far 30 people voted.
WikiRailMen
  Dnes je na NECYKLOPÉDII piatok, 27. február, 2015
Múdrosť (práve) na tento deň: Pranostiky
Ak je mráz na sv. Gabriela, bude žatva veselá... Nebude čo robiť, len chľastať sa bude.
© Ľudova múdrosť   
Exquisite-kalarm
Ariel prasok

Ariel Šaron

Narodeniny

 • 1689 – Pietro Gnocchi, taliansky geograf, ktorý kdesi objavil halušky († 1775)
 • 1831 – Hiram Bond Everest, americký spoluzakladateľ Mt. Everestu ltd. († 1913)
 • 1833 – Alois Beer, český písmák, ktorý založil v Česku bližšie nešpecifikovaný priemysel († 1897)
 • 1862 – Anastasios Metaxas, grécky ostrostrelec, ktorý založil v Grécku bližšie nešpecifikovaný priemysel († 1937)
 • 1928 - Ariel Šaron, izraelský premiér a výrobca svetoznámeho pracieho prášku.
 • 1959 - Akira Jimbo, japonský bubeník na ušné bubienky

Úmrteniny

 • 1939 - Nadežda Konstantinovna Krupská, ruská revolucionárka, syfilitička a Leninov matrac (* 1869)

Udalostniny

 • 1933 - Nacisti si podpálili parlament, ale, ako zistil Winnetou, zvalili to na komančov
 • 1991 - Prezident George H. W. Bush vyhlásil, že vďaka americkým vojskám bol oslobodený Kuvajt od irackých neznabohov a dodal, že zachránená ropa, samozrejme, patrí len USA
 • 2004 - Rozhlasová stanica Hlas CCCP ukončila svoje vysielanie
 • 2009 - Na hlavnej stanici v Bratislave došlo v kávomate kapúčíno (tzv. Deň národného odporu)


Aktualit 2y

Zo Slovenska:

SVK Necy
 • Na Majstrovstvách Slovenska v pokri dominovala 55. ročná Dominika Prešťastná, ktorá si odniesla výhru v hodnote 200 000€ a automobil Porsche Cayman. Dominika Prešťastná hrá poker už od svojich 2.rokov, 12.hodín denne, s trénerom Ivanom Posměšilom, ktorý o nej hovorí ako o bankomate s výzorom Bonifáca VI. Gratulujeme.
 • Martin: - Thaiska speváčka Erika Applesias ukončila plesovú sezónu pre tvorcov a priaznivcov slovenskej kultúry a vedy vo svete. V závere zaznela najznámejšia slovenská pieseň: „Boys walk down the street “, v preklade: „ Jungen die Straße entlang gehen.“
 • V Jánošikove zrazil bezohľadný vodič Bradáča malého čierneho. Psovi namerali v krvi 13,74 promile alkoholu.
 • USA sľubujú podporu východnej hranice Slovenska, my sa o seba postaráme sami. Po školách sa tak organizujú zbierky súčiastok do armádnej techniky.
 • Reverendum za tradičnú rodinu s limitovaným počtom homosexuálov bolo neúspešné. Zdrvení organizátori hlásia drvivé víťazstvo.
 • Vesmírni ľudia víťazia: Jaštera odsúdili na osem rokov.
 • Terorizmus: Alinacii za rodinu niekto umiestnil do kancelárie sexbombu
 • Škandál: Aštar Šeran, milovník huňatých ohanbí a vesmírny človek, odmietol tradičnú rodinu!
 • Škandál: Meškal vlak!
 • Prednostu z detskej nemocnice na Kramároch prichytili pri braní úplatku. Vedenie nemocnice sa rozhodlo pre najadekvátnejšie riešenie, o prácu prišli dve upratovačky.
 • Do Bratislavy dorazila prvá obojsmerná električka. Magistrát vystríha: "Naskakujte radšej až keď je už isté, ktorým smerom ide!"
 • Slovenskému miništrantovi školstva sa podaril nevídaný úspech - zmaturoval.
 • Slovenská armáda vyšla z neviditeľnosti a usporiadala cvičenie so staršími typmi tankov. Pamiatkári protestovali.
 • Ebola sa naďalej šíri a spolu s jej vplyvom tiež pribúdajú konšpiračné teórie o pôvode vírusu - či ho nevyrobili v laboratóriu ako zbraň, ktorá sa teraz vymkla spod kontroly. Kapela Desmod reaguje na konšpirátorov svojou novou piesňou "Neverím, že si ebola, vyrobená pre mňa".
 • Kotleba začal preverovať spotrebu toaletného papiera v školách vo svojej správe: "Nepreserieme si predsa budúcnosť!"
 • Celebrity, ktoré majú rakovinu radšej než by o tom čítali na titulkách periodík, utekajú do zahraničia
 • Minulý školský rok úspešne skončilo 49 škôl. Zvyšné školy neprospeli.
 • RegioJet previezol z Bratislavy do Komárna vyše milión ľudí, čím sa Komárno stalo najväčším mestom Slovenska a Bratislava sa dostala do záporných čísel
 • Životný štýl bezdomovcov je ohrozený. Zistilo sa, že čučo sa dá pod názvom cider predávať ako nápoj pre vyššiu strednú triedu, čo nepochybne zvýši cenu tejto potraviny.

Zo zahraničia:

 • Večer 3D. : Armand d´Athos d´Autevielle, Isaac de Portau a Henri d´Aramitz a Charles de Batz-Castemore hrabátko d´Artagnan s navigátorom Thomasom Alexandre Davy de La Pailleterie Dumasom nás prevedú v historicky odklonenom, no umelecky naklonenom románe Piati mušketieri.
 • Včera. Po Jánovi Krausovi na Miss Slovensko 2009 prichádza na rad Madonna na Brit Awards 2015. Kde sú tie časy, keď umelci prichádzali na bezbariérové pódiá: príchod, úklon, výkon, úklon, bezpečný návrat k rodine.
Výcvik Turula

Maďarským ornitológom sa podarilo opäť naučiť lietať zranenú samicu Turula v Komárome.

 • Cancun a Isla Mujeres. Jason de Caires Taylor , jeden z mála britských sochárov, ktorý hádže svoje dielo do mora v mexickom Karibiku. Šnorchujte priatelia, váš turistický duch.
 • Známy zombík Ivan Mikloš dostal funkciu šéfa poradcov ukrajinskej ministerky financií, čo už Ukrajinci asi nerozchodia.
 • V Indonézií zakázali film 50 odtieňov sivej. "Netolerujeme perverznosti a tento úchylny film je proti našim zásadám" povedali Muhammad Adul a jeho 9 ročná manželka Jumaana.
 • 4.feb.2015 prestal Viktor Janukovyč konečne byť prezidentom Ukrajiny. Ostáva ešte ho nájsť a oznámiť mu to.
 • Anglikánska cirkev vysvätila svoju prvú biskupičku
 • Zistilo sa, že osemdesiat ľudí vlastní rovnako veľký majetok ako chudobná polovica ľudstva. To znamená, že každý z tých osemdesiatich dokáže makať za 43 750 000 loserov.
 • Sonda Rosetta získala prvé farebné fotografie kométy Čurjumov-Gerasimenko. Sú na nich všetky odtiene čiernej a bielej.
 • Ukrajina sa inšpirovala dávnou históriou Číny a Berlína a chystá sa, v cene 517 mld. dolárov, postaviť múr dlhý 2 295 km, ktorý ju ochráni pred Ruskom. Bude to div sveta a očakáva sa od neho prílev turistov.
 • Nejaký Žák chcel v Česku využiť cestovanie vlakom zadarmo, ale nemohol nájsť preukážku. Keďže ale nešlo o obyčajného žáka, ale o žáka s velkým Ž, pokutu zaplatiť nemusel.
 • Poľsko má prvého homosexuála, ktorý sa priznáva, že je primátorom.
 • Štvorcentimetrový portrét Mozarta vydražili za 273-tisíc eur
 • Muž v čínskej nemocnici pobodal sedem ľudí. Asi nejaký chirurg.
 • Demonštrácia tisícov študentov v Londýne sa skončila potyčkami. Magistrát dal potyčkované námestie upratať.
 • Prezident Burkiny Faso odstúpil. Že fasa.


 
Sciences exactes 02
Putin-homo

..ak chcú homosexuáli niekoho uraziť, označia ho za buzeranta?

 • .. Slovensko je krajina vín? Každý je tu vinný.
 • .. slovenské euro má nižšiu hodnotu ako iné eurá, takže úbohé reťazce musia u nás predávať menej kvalitné potraviny, aj keď ceny sú u nás vyššie?
 • .. antonymum slova očividne je slovo ušopočutne?
 • .. kolekcia bômb sa nazýva bomboniera?
 • .. veľkonočný baránok môže byť aj kozľa?
 • .. v stravovacom centre vás strávia?
 • .. pojem "Streliť do čierneho" je rasistický?
 • .. dalajláma nie je druh salámy?
 • .. tajný agent sa nazýva euňuch?
 • .. antonymom slova vonkoncom je slovo dnuzačiatkom?
 • .. na planéte pribúdajú zveri?
 • .. feta nie je psychotropná látka?
 • .. osoba ležiaca na vozovke nie je chodec, ale ležec?
 • .. Senica je v Banskej Bystrici?
 • .. Miloš Zeman sa verejne priznáva k Liehovistom?
 • .. Fajka mieru nie je sexuálny akt?
 • .. pani domu je domina?
 • .. Tomáš Garrigue Masaryk bol priekopníkom českej mafie?
 • .. hokejový tréner Július Šupler viedol klub Dinamo Figa?
 • .. vaše vajcia sa neoplatí dávať do mikrovlnky?
 • .. jedy môžu byť toxické?
 • .. varič na ryžu, pokiaľ ho máte v ruksaku, je falošná bomba?
 • .. Sisi je veliteľom Egyptskej armády?
 • .. Sigmund Freud napísal knihu Výklad figurín?
 • .. Gmail je už úplne zašifrovaný? Svoje maily už neprečítate, musíte sa obrátiť na NSA.
 • .. penis je svojstojný, ale nie svojbytný?
 • .. správny delikt stojí 249 eur? Nesprávny sa dá zohnať aj lacnejšie.
 • .. 47 % detí od 3 do 5 rokov zvláda ovládanie mobilného telefónu, ale zaviazať šnúrky si dokáže len 14 %?
 • .. chirurgovia vám dokážu vypnúť kontúry tváre? Potom už nebudete mať žiadne.
 • .. absolvent ISŠ Třinec sa môže pochváliť, že študoval v Kanade, bez toho aby niekedy musel ísť „za veľkú mláku“?
 • .. geňo je slangový výraz pre génia?
 • .. slnečné žiarenie spôsobuje starnutie predkožky?
 • .. ponorné bojové plavidlá sa po zásahu ponoria?
 • .. lev, ktorý sa stráni ostatných levov sa nazýva odlev? Rovnako sa nazýva aj ľudo, ktorý sa stráni levov.

viacej faktov...

 
cy: