Hlavná stránka

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Necy banner small
Necy banner right
Víta vás NECYKLOPÉDIA
hypermoderná digitálna kyklopédia
Slovenská verzia Necyklopédie začala svoju činnosť v piatok 25. mája 2007 a odvtedy do nej bolo vložených 1 805 článkov.
Prečítajte si niektoré z nich, diskutujte v našej žumpe. Na pieskovisku si vyskúšajte ako sa edituje. Podeľte sa s nami o Vaše vedomosti a pomôžte tak Necyklopédii rásť a rozkvitať.
PA-TAG
Necy banner dolu
Varovanie: Necyklopédia často obsahuje bežné hovorové (údajne) „neslušné“ slová a iné hrôzy. Málokedy padne na dno tupej formálnosti a preto by ju radšej nemal nikto prudérny čítať. Pred užitím sa poraďte so svojím lekárom. V prípade príznakov besnoty kontaktujte zverolekára. Necyklopédia nebola testovaná na rastlinách. Neodporúča sa kombinovať ju s antibiotikami a antidepresíva vás môžu dnes vynechať.
Naše Projekty: Earthman
Necytaty    Necitáty
Radšej hamovať, ako...
Diva Bloody Mary    Horoskop
Tu je váš osud
Slovnik 2    Neslovník
Zhluky písmen
Necy calendar    Necyklokalendár
Kedy čo je a bolo?
Clanoktyzdna

Mucha

Mucha
686px-Fly close
Mucha domáca

Mucha je sympatický spoločenský živočích, ktorého kvality vo všeobecnosti nebývajú dostatočne doceňované (napríklad v FC Everton), dokonca aj prenasledované. Niekto možno nevie, čo je to ten „FC Evterton“, ale asi je to pre Slovensko dôležité. S neobľúbenosťou tohto zvieratka to došlo tak ďaleko, že v írečitej slovenčine sa slovo „mucha“ používa na označenie drobného nedostatku. Každý máme svoje muchy, ktoré si vieme odpustiť... viac

Vzhľad muchy

Muchy bývajú rôzne veľké. Niektoré sú malilinké, iné sú väčšie, tie najväčšie sú lenivé a podľa toho, že máva mávajú na sebe bodkované pyžamo sa dá dedukovať, že sú ešte nie sú prebudené... celkom. Mucha je jednoduchý a skromný hmyz: má hlavu, trup, bruško, nohy a krídla. Nôh má mucha síce až šesť, ale krídla iba dve. Pravé muchy nemajú zadné krídla. Namiesto nich majú malý horský bycikel (iné zasa bicykel). To že sa mucha dokáže udržať na každom povrchu spôsobuje jeho slizká riťolezecká povaha a prísavné vankúšiky na každej nohe... viac

Potrava múch

Muchy papajú všetko. Je medzi nimi niekoľko druhov, ktoré aj cicajú, niektoré aj krv, ale tie nie sú až také bežné. Voláme ich pichavky a to je dôkaz, že s ľudami nemajú až tak veľa spoločného, lebo u nich poznáme iba pichavcov. Tie najpopulárnejšie múch majú zaujímavú techniku prijímania. Jedia v týchto troch základných fázach:

 1. priložia sosáčik na povrch toho, čo chcú ochutnať
 2. vygrcajú sa naň, aby tento povrch svojimi tráviacimi šťavami rozložili (pozor, ak si niekto z vás niekedy ogrcal jedlo, je pravedepodobné, že sa mení na muchu)
 3. vygrcaný a natrávený povrch prehltnú naspäť... viac

Úloha múch v našom živote

Väčšina ľudov pokladá muchy za nepríjemné tvory ktoré nám bzučia okolo uší a roznášajú zlo (a majú pravdu). Na druhej strane muchy sú potrebnou a užitočnou súčasťou nášho sveta. Pomáhajú ľudom čim skôr sa dostať do blázinca a slúžia ako riťolezci pre množstvo iných živočíchov... viac

Ničenie Muchy domácej

Mucha domáca je poznačená istou dávkou egoizmu. Preto je veľmi účinným spôsobom ničiť ju ignoráciou. Ignoráciou sa okrem muchy domácej hubí aj iní obtiažny hmyz ako napr. bonzáci obyčajní alebo rôzni riťolezci... viac

Ako zabiť muchu

Statočný súboj medzi ľudom a muchou musí byť na úrovni Homo sapiens versus Musca domestica. Súperi v tomto prípade majú svoje jasné plusy mínusy. Je to boj medzi šedou kôrou mozgovou, ktorú má vrchol potravinového reťazca so sosákom medzi dvoma veľkými očami a nejakým centrálnym nervovým systémom, ktorý vlastní jeden z najnižšie postavených tvorov živočíšnej ríše.

Verzia: statočný boj

Taktika statočného boja je nasledovná:

 1. človek sa sústredí na zdroj bzučania
 2. vystriehne chvíľu, keď mucha sadne na primerané miesto, alebo plochu s dostatočným priestorom, v tejto chvíli sa sústredí a nadviaže s obeťou vizuálny kontakt... viac
Verzia: tvrdý útok zo zálohy

Na tento spôsob potrebujete muchu, zrolované, prečítané noviny, seba a svoju triezvu a chladnú myseľ... viac

Mierne (?) sadistický spôsob

Ak sa však muche chcete pomstiť za utrpenie ktoré vám spôsobila, odporúčame použiť zapaľovač a sprej (napr. axe).

Taktika je nasledovná :

 1. Do ľavej ruky uchopíme zapaľovač a do pravej sprej
 2. Zameriame muchu a namierime na ňu sprej asi zo vzdialenosti 20 cm
 3. Zapálime zapaľovač a v tej istej chvíli... viac

Technické výdobytky

Aj zabíjanie a lov múch sa stalo predmetom podnikania. Na trhu sa dajú kúpiť rôzne modely vražedných nástrojov, zaujímavých dizajnových riešení ktoré sú vyrobené najčastejšie z plastu. Na boj proti muchám sú určené aj mnohé chemické zbrane... viac

Príbuzné témy

BlchaCicavecDodogmaHadKôňKruté jablkoLevOsaMandelinkaMapinguariMedveďMorča obrovské

Crystal looknfeel
Obrázok dňa
Daniel

Sympatický paroháč.
Gold piece


Ziarovka
Pomôžte Necyklopédii vytvorením nového článku


 
Nevytvorene clanky
Nevytvorené články

Keďže je ich okolo 4 000, čo síce nie je prvočíslo, ale len číslo.. no.. to je jedno, je to však asi trojnásobok terajšieho množstva článkov. Pre ucelenosť našej kyklopédie teraz potrebujeme:


ÁreštBátokBábätkoBengálBrmbolecBryndzaBublifukBudzogáňBurgyňaBytčiansky drakCálovanieCencúľCiciakČrpákČučoriedkaCvikľaDetvaDerešDrienkovicaDrotárDrúzganieValaškaFasaFujaraFušerForgáčovciGubaHarišňaHaruľaHovniválHriňováHrochoťHuncútHviezdoslavChochmesChrapúňChrcheľÍverKabanosKorbáčKošický katKrpecKukučkaLiliputánMamľasMantákMargita a BesnáMatej HrebendaMedovinaMliečniakMumákNemorútNeokrôchanosťOčováOgrgeľOjeOndiaťOnucaOštiepokPadúchPagáčPandúrPampúšikPapľuhParagónPartizánParenicaPazuchaPlesnivecPľuhaPľuvanecPoľanaPovesťPýrenieRadloRínaRínokSitnianski rytieriSpišský hradSpiežovecŠróbŠtamperlíkŠušeňRožovkaSekeraSlivovicaSlováciSlovenčinaSľubotechnaSpiežovecSušienkyTraktorTrdelníkTrenčínTrnkaTrnavaTrúnokVáhValaškaVčuľVysoké tatryZimomriavkyŽinčicaŽižaŽubrienkaŽúžoľHipíkKoksoAlexander DubčekParis HiltonBill ClintonPatrick SwayzeJára CimrmanFreddie MercuryDievčaDcéraChlapec AIDSDNAEkológiaChémiaMorePlanétaParadoxStupeňÚchylGitaraHudobný žánerMichelangeloNovinárNudaPopRádioSochárstvoSpevŠou-biznisTanecUmenieAfganistanAlbánskoAustráliaÁziaBulharsko‎ČernobyľIndiaIrakMexikoMoskvaNDRNórskoPortugalskoRímŠkótskoŠpanielskoŠvajčiarskoEkonomikaKapitalizmusKlement GottwaldMafiaMinisterstváNacizmusOSNPodpredsedovia vadyPredseda parlamentuSúdruhŠtBSociálny štátZápadWinston ChurchillAdamAteizmusCirkevEvaFarárJudášKrížKresťanstvoNoemova ArchaPohanProrokSibilaSodoma GomoraVatikánDiviakKamzíkKrokodílKrtkoMyšPavúkPotkanRakSomárŠakalŠvábTchorTigerVošArmádaAgentFetHrdinaJablkoMäsoMliekoOvocieŠportPaintballFejkTalibanPukSyr

Krystalova gula
 • 24. december 2015 - Poprad 30 C°. Oficiálne ukončenie malej doby ľadovej.
 • 26. okóber 2015 - Na námestí v Hornej Suči ( 17 obyvateľov, 5 psov a 3 ovce ) vystúpi Miqulle Hoddrog, ktorého bude neúnavne doprevádzať alternatívna skupina Podajte mi lopatu.
 • 6.apríl 2015 - DTŽ - Deň týraných žien.
 • 14. marec 2015 - Ján Plesník vyhrá anketu OTO v kategórii Športový komentátor
 • 1. máj 2015 - okrem toho, že bude Sviatok práce, sa začnú po slovenských uliciach preháňať autá so slovenskými vlajkami. Bude to trvať približne dva týždne.
 • 1. august 2015 - Slovenská autobusová doprava z dôvodu vysokých nákladov zvýši úroveň cestovného.
 • 24. december 2015 - s pravdepodobnosťou 30% budú Vianoce
 • rok 2016 - budú sa konať voľby do Národnej zrady.
 • rok 2016 - Ebola sa rozšíri aj v oblasti Horného Ponitria.
 • rok 2016 - Braňo Mojsej splodí nemanželské dieťa s Evou Mázikovou.
 • rok 2020 - Daniel Lipšic sa verejne prizná k homosexualite.
 • rok 2099 - Politik povie, že komunisti sú na vine, že Slovensko nedosahuje úroveň západu.
 • 1. polovica 21. storočia - Na Slovensku sú ešte stále od roku 1989 pri moci komunisti.
 • 21. storočie - bude dokončená diaľnica D1. Spoznáme ju podľa hnedých šípok, na ktorých bude silueta šibenice a nápis „Demokratická cesta.“


 
Anketa
Ak by ste si museli vybrať práve jednu superschopnosť z tohto zoznamu, ktorú schopnosť by ste si vybrali?
 
4
 
4
 
1
 
4
 
1
 
11
 
8
 
5
 
2
 
4
 

The poll was created at 14:48 on august 5, 2015, and so far 44 people voted.
WikiRailMen
  Ľudové múdrosti z NECYKLOPÉDIE
Múdrosť (práve) na tento deň: Pranostiky
Keď leto v auguste príde, keď veľmi zarodí mak, buk a lieska, bude tuhá zima a mnoho sňahu...
© Ľudova múdrosť   
Exquisite-kalarm
Ruzena

Ruža z Topolčian, prostitútka, bezdomovkyňa, novodobá hviezda Slovenskej internetovej scény.

Narodeniny

Úmrteniny

 • 1181 - Alexander III. a ešte k tomu aj pápež

Udalostniny


Aktualit 2y

Zo Slovenska:

SVK Necy
 • Jaguar prinesie zápchy na cesty. Bude u nás vyrábať traktory.
 • Nový Starý most v Bratislave bude zelený, pretože ho natierajú zelenou farbou.
 • Inšpektorom sa vraj nepáčia stewardky RegioJetu, dostali preto od nich písomne ústny zákaz.
 • Škandál a sklamanie voličov: Ján Slota bol účastníkom dopravnej nehody a bol triezvy!
 • Podľa výskumu portálu o základných a stredných školách bol zostrojený rebríček, z ktorého vyplýva, že najlepšie školy sú práve na východe slovenska. Ďalším výskumom sa teraz pokúsia vysvetliť, ako to, že práve na východe je najvyššia nezamestnanosť mladých ľudí a absolventov týchto škôl.
 • Slovenskom otriasla správa o blížiacom sa prejazde amerického konvoja Slovenskom. Predaj amerických vlajok na Slovensku stúpol o fantastických 200%. (Predtým sme predali jednu, teraz zrazu 3)
 • Dvadsaťosemročnému hokejistovi Filipovi Novákovi, ktorý hral extraligu za Skalicu, Banskú Bystricu a Žilinu meškala výplata tak dlho, až sa rozhodol vykradnúť banku v Rakúsku.
 • Trvalo to len 4 dni! Richard Lintner svoju kandidatúru potvrdil aj triezvy.
 • Richard Lintner oznámil svoju kandidatúru na funkciu prezidenta SZĽH. Novinári čakajú, kým vytriezvie - aby potvrdil, či svoj úmysel myslel vážne, alebo je to len opilecký žart, ktorý vymysleli Bondra so Šatanom.
 • Na Slavín dorazili Noční vlaci Veľkonoční vlci. Čokoládový zajac vraj vyjadril ostrý nesúhlas. Ну, погоди!
 • Penzión Predná hora pre priaznivcov humoru pripravil špičkové pobyty. Referencie pacientov sú zárukou pre dokonalý relax.
 • Pri policajnej akcii na našich cestách chytili 2 000 voličov. V transparentnej súťaži ich predajú strane, ktorá ponúkne najviac.
 • V lesoch pri Čereňanoch sa pre poruchu motora zrútil vetroň. Pilota vyšetrujú, či nemal v úmysle zabiť všetkých 724 cestujúcich.
 • Róbert Ficu má na krku závažné obvinenie, za ktoré mu hrozí až 12 rokov väzenia. Tu vidíte, že naozaj záleží na každom písmenku.
 • Na námesti Joáchima Korbáčova v Žíhľavnici je možné v DKV (Domáca konzervatívna výbava), v oddelení zbrane a hasiace prístroje, dokúpiť inventár pre zábudlivcov, ignorantov a abstinentov. Limitovaná edícia vypredaná!
 • Kocúrkovo.Konečne aj tu dorazilo infekčné ochorenie s následkom trvalého postihnutia Klebetománia, vďaka ktorému odumierajú mozgové bunky, degeneruje logika i pohybový systém. Tento druh moru postihuje všetky vekové kategórie, všetky spoločenské vrstvy, bez rozdielu pohlavia.
 • V Jánošikove zrazil bezohľadný vodič Bradáča malého čierneho. Psovi namerali v krvi 13,74 promile alkoholu.
 • USA sľubujú podporu východnej hranice Slovenska, my sa o seba postaráme sami. Po školách sa tak organizujú zbierky súčiastok do armádnej techniky.
 • Reverendum za tradičnú rodinu s limitovaným počtom homosexuálov bolo neúspešné. Zdrvení organizátori hlásia drvivé víťazstvo.
 • Vesmírni ľudia víťazia: Jaštera odsúdili na osem rokov.
 • Terorizmus: Alinacii za rodinu niekto umiestnil do kancelárie sexbombu

Zo zahraničia:

Ronaldreagan

Vedci zistili, že Ronald Reagan trpel počas prezidentovania demenciou. To fakt potrebovali takú samozrejmosť skúmať?

 • Prehľad týždňa: Pondelok - padlo lietadlo. Utorok - padlo lietadlo. Streda - padlo lietadlo. Štvrtok - padlo lietadlo. Piatok - padlo lietadlo. Sobota - opäť padlo lietadlo. Nedeľa - zase lietadlo.
 • Natalia Molchanovová doplávala k brehom Hlivy s Medzihronim pod Střěžkou nad Nohe Turen ako transvestita Miqulle Hoddrog. Naši reportéri, pardón redaktori, ježišikriste IPčkári to videli na vlastné mandle.( sme prví hakunamatata )
 • Najlepšia potápačka sveta 52 ročná Natalia Molchanovová s prehľadom prekonala svetový rekord v počte minút strávených pod vodou. Ponorila sa 2. augusta a ešte stále sa nevynorila z vody. Novinári spolu s fanúšikmi čakajú na brehu s tortou a živou hudbou, pripravení oslavovať tento úspech.
 • Oprava: Romové řádili na koupališti v Břeclavi.
 • ČESKO: Rómovia radili na kúpalisku v Břeclavi.
 • USA: Donald Trump obvinil redaktorku z menštruácie (čo zrejme budú krámy).
 • USB: Američania doma intenzívne hľadajú ložiská ropy a zemného plynu. Plyn najčastejšie nachádzajú v kuchyni.
 • POĽSKO: prezident Andrzej Duda požiadal Washington o povolenie si prdnúť.
 • Ukrajinskí oligarchovia budú mať tajné stretnutie v hoteli Hyatt! Píšu všetky svetové médiá.
 • KANADA: Kyselinári opäť vyčíňajú - rozpustili kanadský parlament.
 • MAĎARSKO: Vetroň padol do Balatonu pri nudistickej pláži - pilot si nehodu nevie vysvetliť, tvrdí, že knippel držal pevne v dlani.
 • NEMECKO: Nemecká armáda prehrala konflikt s búrkou, straty činili 16 zranených vojakov.
 • Zomrel najobéznejší angličan na svete, vážil viac ako 450kg. Jeho kremácia sa bude konať nasledujúci štvrtok, piatok a pondelok.
 • Na Marse našli sklo, čo je nielen dôkazom, že tu existoval život, ale aj dôkazom, že tu žili starí Slováci.
 • Pyrotechnici zneškodnili pred Bielou Chatrčou tlakový hrniec. Nebude si každý variť, kde sa mu zamanie!
 • KĽDR poopravila popravila ministra obrany, ktorý zaspal na vojenskom podujatí.
 • Rusom na prehliadke horel buk! Rusi vedia, čím majú kúriť, pretože buk má najlepšiu výhrevnosť.
 • Ukázalo sa, že britský sasko-kobursko-gothajský windsorský pár pomenoval svoju princezničku po japonskej opici. Japonci protestujú.
 • Kejta a Vilko Sasko-Kobursko-Gothajskí Windsorovci pomenovali dcérku krátko a stručne Charlotte Elizabeth Diana. A podľa odtlačku korunky zistili, že to je princezná, zatiaľ sa nevie, čoho.
 • Kejta Windsorová (rod. Middletonová) porodila dcéru. Pravdepodobne pôjde o princeznú, ale doktori to zatiaľ len skúmajú.
 • Španielski vedci zistili, že keď nafarbíte ľadového medveďa na fialovo, tak je fialový. Americkí filmári o tejto pozoruhodnosti natočili dokumentárny film Vesničko má středisková.
 • Štyri kuchárky v závodnej jedálni neprešli bezpečnostnou previerkou. Okamžite im zhabali zbrojné pasy, nože a vidličky.


 
Sciences exactes 02
Putin-homo

..ak chcú homosexuáli niekoho uraziť, označia ho za buzeranta?

 • .. ventilátor neslúži len na ničenie (extermináciu) ventilov?
 • .. tablety dnes už dokážu plnohodnotne nahradiť papier s výnimkou toaletného ?
 • .. fúzny reaktor nemá fúzy?
 • .. vesmír je strašne obrovský?
 • .. terakokotová armáda sa tak nazýva preto, lebo obsahuje jeden terakokot bojovníkov?
 • .. Ježiš bol Žid ?
 • .. Róm, ktorý v zahraničí zotročuje Rómov sa nazýva Slovák a jeho obete sa nazývajú rodáci?
 • .. obloha je modrá, pretože to je Ježišova obľúbená farba?
 • .. na brainwatching potrebujete sekeru alebo pílku?
 • .. vlani americká polícia zabila 1100 ľudov, čínska len 12 ľudov a nemecká ani jedného?.
 • .. obyvatelia Kréty sú Kreténi?
 • .. moderná stomatológia vám umožní zachovať si zdravé zuby po celý život? Skrátka zomriete v dvadsiatke.
 • .. Slovensko je krajina vín? Každý je tu vinný.
 • .. slovenské euro má nižšiu hodnotu ako iné eurá, takže úbohé reťazce musia u nás predávať menej kvalitné potraviny, aj keď ceny sú u nás vyššie?
 • .. antonymum slova očividne je slovo ušopočutne?
 • .. kolekcia bômb sa nazýva bomboniera?
 • .. veľkonočný baránok môže byť aj kozľa?
 • .. v stravovacom centre vás strávia?
 • .. pojem "Streliť do čierneho" je rasistický?
 • .. dalajláma nie je druh salámy?
 • .. tajný agent sa nazýva euňuch?
 • .. antonymom slova vonkoncom je slovo dnuzačiatkom?
 • .. na planéte pribúdajú zveri?
 • .. feta nie je psychotropná látka?
 • .. osoba ležiaca na vozovke nie je chodec, ale ležec?
 • .. Senica je v Banskej Bystrici?
 • .. Miloš Zeman sa verejne priznáva k Liehovistom?
 • .. Fajka mieru nie je sexuálny akt?
 • .. pani domu je domina?
 • .. Tomáš Garrigue Masaryk bol priekopníkom českej mafie?
 • .. hokejový tréner Július Šupler viedol klub Dinamo Figa?
 • .. vaše vajcia sa neoplatí dávať do mikrovlnky?
 • .. jedy môžu byť toxické?
 • .. Gmail je už úplne zašifrovaný? Svoje maily už neprečítate, musíte sa obrátiť na NSA.
 • .. penis je svojstojný, ale nie svojbytný?

viacej faktov...

 
cy: