Hlavná stránka

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Necy banner small
Necy banner right
Víta vás NECYKLOPÉDIA
hypermoderná digitálna kyklopédia
Slovenská verzia Necyklopédie začala svoju činnosť v piatok 25. mája 2007 a odvtedy do nej bolo vložených 1 822 článkov.
Prečítajte si niektoré z nich, diskutujte v našej žumpe. Na pieskovisku si vyskúšajte ako sa edituje. Podeľte sa s nami o Vaše vedomosti a pomôžte tak Necyklopédii rásť a rozkvitať.
PA-TAG
Necy banner dolu
Varovanie: Necyklopédia často obsahuje bežné hovorové (údajne) „neslušné“ slová a iné hrôzy. Málokedy padne na dno tupej formálnosti a preto by ju radšej nemal nikto prudérny čítať. Pred užitím sa poraďte so svojím lekárom. V prípade príznakov besnoty kontaktujte zverolekára. Necyklopédia nebola testovaná na rastlinách. Neodporúča sa kombinovať ju s antibiotikami a antidepresíva vás môžu dnes vynechať.
Naše Projekty: Earthman
Necytaty    Necitáty
Radšej hamovať, ako...
Diva Bloody Mary    Horoskop
Tu je váš osud
Slovnik 2    Neslovník
Zhluky písmen
Necy calendar    Necyklokalendár
Kedy čo je a bolo?
Clanoktyzdna

Autobus

Autobus
4609 1090421539344 1190651257 30242849 5292483 n
Ľudovia skomprimovaní do archívu „autobus.zip“

Autobus je tá najposvätnejšia vec - vozidlo pre každého autobusára.(pozn. Z trochu iného uhla pohľadu by sa dalo povedať, že autobus je prostriedok na terorizovanie ľudov, ktorí túžia po komfortnom cestovaní). V moderných dobách sa autobus používa na komprimovanie (tzv. „zazipovanie“) a prepravu väčšieho počtu ľudov....viac

Fizyjognómia autobusov

Exteriér

Bežné autobusy

Zvonku sa bežné autobusy javia nasledovne:

 • predok autobusu: je to väčšinou kusisko vzduchu obalený sklom a kúskami plechu. Za sklom možno vidieť väčšinou roletu so zástavkami futbalových mužstiev, ŠPZ na ktorej je slovenský štátny znak a nasratý ksicht akéhosi týpka, ktorý oblápa také veľké bakelitové koleso. Tento týpek sa zvykne prezývať, že autobusár. Okrem jeho ksichtu zvykne byť hlavne v mestách na prednom skle nalepených viacero ďalších ksichtov, ktoré autobusárovi zrejme nepatria, lebo majú v očiach strach. Predok autobusu končí pri kraji takých unavených dverí. Asi sú veľmi unavené, lebo keď sa majú otvoriť tak fučia.
 • trup autobusu: je to časť vozidla kde sú v skle a plechu obalené ďalšie ksichty...viac

Nebežné autobusy

Nebežné autobusy mávajú (nie kývajú, ale vlastnia) zvonku aj:

 • V strede trupu taký bazmeg, ktorý spôsobí, že sa autobus do zákruty poberá postupne. Tento konštrukčný prvok volajú veľmi odborne že kĺb...viac

Interiér

Z dnuka autobusy budia dojem, že sa tam predsa žije. Keď doň vkráčate naďabíte na kamenný ksicht večšinou večne nasratého týpka, ktorý vás dnu nevpuistí, kým mu nevysolíte nejaké prachy. Ak solíte, idete ďalej.

Po prvých krokoch dovnútra a rozkuknutí okolo seba v bežnom prepravnom autobuse vidíte veľa hajzlového potrubia, ktoré je akési nedoriešené, lebo namiesto hajzlových mís potrubie beží okolo takých sedačiek. Postupne zistíte, že na tom potrubí ľudia dobrovoľne visia...viac

Príbuzné témy

Liorbus A380VrakosaÍrskybusIkarus 280Autobusy DPMBSlovenská autobusová dopravaDPMKDopravný podnik BratislavaSAD LiorbusZastávkaPrepravný prieskum SADAutobusárVýroky autobusárov

Crystal looknfeel
Obrázok dňa
Metallica pija

Členovia kapely Metalika čakajú na usporiadateľa
aby ich pustil na ich koncert.
Gold piece


Ziarovka
Pomôžte Necyklopédii vytvorením nového článku


 
Nevytvorene clanky
Nevytvorené články

Keďže je ich okolo 4 000, čo síce nie je prvočíslo, ale len číslo.. no.. to je jedno, je to však asi trojnásobok terajšieho množstva článkov. Pre ucelenosť našej kyklopédie teraz potrebujeme:


ÁreštBátokBábätkoBengálBrmbolecBryndzaBublifukBudzogáňBurgyňaBytčiansky drakCálovanieCencúľCiciakČrpákČučoriedkaCvikľaDetvaDerešDrienkovicaDrotárDrúzganieValaškaFasaFujaraFušerForgáčovciGubaHarišňaHaruľaHovniválHriňováHrochoťHuncútHviezdoslavChochmesChrapúňChrcheľÍverKabanosKorbáčKošický katKrpecKukučkaLiliputánMamľasMantákMargita a BesnáMatej HrebendaMedovinaMliečniakMumákNemorútNeokrôchanosťOčováOgrgeľOjeOndiaťOnucaOštiepokPadúchPagáčPandúrPampúšikPapľuhParagónPartizánParenicaPazuchaPlesnivecPľuhaPľuvanecPoľanaPovesťPýrenieRadloRínaRínokSitnianski rytieriSpišský hradSpiežovecŠróbŠtamperlíkŠušeňRožovkaSekeraSlivovicaSlováciSlovenčinaSľubotechnaSpiežovecSušienkyTraktorTrdelníkTrenčínTrnkaTrnavaTrúnokVáhValaškaVčuľVysoké tatryZimomriavkyŽinčicaŽižaŽubrienkaŽúžoľHipíkKoksoAlexander DubčekParis HiltonBill ClintonPatrick SwayzeJára CimrmanFreddie MercuryDievčaDcéraChlapec AIDSDNAEkológiaChémiaMorePlanétaParadoxStupeňÚchylGitaraHudobný žánerMichelangeloNovinárNudaPopRádioSochárstvoSpevŠou-biznisTanecUmenieAfganistanAlbánskoAustráliaÁziaBulharsko‎ČernobyľIndiaIrakMexikoMoskvaNDRNórskoPortugalskoRímŠkótskoŠpanielskoŠvajčiarskoEkonomikaKapitalizmusKlement GottwaldMafiaMinisterstváNacizmusOSNPodpredsedovia vadyPredseda parlamentuSúdruhŠtBSociálny štátZápadWinston ChurchillAdamAteizmusCirkevEvaFarárJudášKrížKresťanstvoNoemova ArchaPohanProrokSibilaSodoma GomoraVatikánDiviakKamzíkKrokodílKrtkoMyšPavúkPotkanRakSomárŠakalŠvábTchorTigerVošArmádaAgentFetHrdinaJablkoMäsoMliekoOvocieŠportPaintballFejkTalibanPukSyr

Krystalova gula
 • 24. december 2015 - Poprad 30 C°. Oficiálne ukončenie malej doby ľadovej.
 • 26. okóber 2015 - Na námestí v Hornej Suči ( 17 obyvateľov, 5 psov a 3 ovce ) vystúpi Miqulle Hoddrog, ktorého bude neúnavne doprevádzať alternatívna skupina Podajte mi lopatu.
 • 6.apríl 2015 - DTŽ - Deň týraných žien.
 • 14. marec 2015 - Ján Plesník vyhrá anketu OTO v kategórii Športový komentátor
 • 1. máj 2015 - okrem toho, že bude Sviatok práce, sa začnú po slovenských uliciach preháňať autá so slovenskými vlajkami. Bude to trvať približne dva týždne.
 • 1. august 2015 - Slovenská autobusová doprava z dôvodu vysokých nákladov zvýši úroveň cestovného.
 • 24. december 2015 - s pravdepodobnosťou 30% budú Vianoce
 • rok 2016 - budú sa konať voľby do Národnej zrady.
 • rok 2016 - Ebola sa rozšíri aj v oblasti Horného Ponitria.
 • rok 2016 - Braňo Mojsej splodí nemanželské dieťa s Evou Mázikovou.
 • rok 2020 - Daniel Lipšic sa verejne prizná k homosexualite.
 • rok 2099 - Politik povie, že komunisti sú na vine, že Slovensko nedosahuje úroveň západu.
 • 1. polovica 21. storočia - Na Slovensku sú ešte stále od roku 1989 pri moci komunisti.
 • 21. storočie - bude dokončená diaľnica D1. Spoznáme ju podľa hnedých šípok, na ktorých bude silueta šibenice a nápis „Demokratická cesta.“


 
Anketa
Čínska vládnuca komunistická strana zakázala svojim funkcionárom hranie golfu a nadmernú konzumáciu jedál a nápojov. Tieto aktivity zaradila na zoznam prehreškov, ktoré majú zamedziť korupčným praktikám straníckych a štátnych činiteľov. Keby sme sa my, Slováci, inšpirovali Čínskou komunistickou stranou - čo by sme podľa vás museli zakázať, aby sme zamedzili korupciu?
 
1
 
4
 
3
 
2
 
10
 
3
 
22
 

The poll was created at 10:52 on október 22, 2015, and so far 45 people voted.
WikiRailMen
  Ľudové múdrosti z NECYKLOPÉDIE
Múdrosť (práve) na tento deň: Pranostiky
Katarína má šumné meno, lenže chladné veno... ale nie lono.
© Ľudova múdrosť   
Exquisite-kalarm
Cuper

Ján Cuper, alkoholik, politik, obhajca nevinného Ivana Lexu.

 • Meniny má Katrina, Katarína a buď Blato alebo Ľad: Sa to uvidí.
 • Dnes je medzinárodný deň pre odstránenie násilia na ženách.

Narodeniny

Úmrte

Udalosti


Aktualit 2y

Zo Slovenska:

SVK Necy
 • Kuffa dostal facku od babky, kvôli čomu musel vyhľadať lekára. Mal smolu, že natrafil na babku - kulturistku.
 • Do štátnych nemocníc je nutné nosiť vlastný toaletný papier a vlastný príbor. Zo štatistík ministerstva zdravotníctva vyplýva, že v budúcnosti budeme musieť do nemocníc nosiť aj vlastné lieky a vlastných lekárov.
 • Jaguar prinesie zápchy na cesty. Bude u nás vyrábať traktory.
 • Nový Starý most v Bratislave bude zelený, pretože ho natierajú zelenou farbou.
 • Inšpektorom sa vraj nepáčia stewardky RegioJetu, dostali preto od nich písomne ústny zákaz.
 • Škandál a sklamanie voličov: Ján Slota bol účastníkom dopravnej nehody a bol triezvy!
 • Podľa výskumu portálu o základných a stredných školách bol zostrojený rebríček, z ktorého vyplýva, že najlepšie školy sú práve na východe slovenska. Ďalším výskumom sa teraz pokúsia vysvetliť, ako to, že práve na východe je najvyššia nezamestnanosť mladých ľudí a absolventov týchto škôl.
 • Slovenskom otriasla správa o blížiacom sa prejazde amerického konvoja Slovenskom. Predaj amerických vlajok na Slovensku stúpol o fantastických 200%. (Predtým sme predali jednu, teraz zrazu 3)
 • Dvadsaťosemročnému hokejistovi Filipovi Novákovi, ktorý hral extraligu za Skalicu, Banskú Bystricu a Žilinu meškala výplata tak dlho, až sa rozhodol vykradnúť banku v Rakúsku.
 • Trvalo to len 4 dni! Richard Lintner svoju kandidatúru potvrdil aj triezvy.
 • Richard Lintner oznámil svoju kandidatúru na funkciu prezidenta SZĽH. Novinári čakajú, kým vytriezvie - aby potvrdil, či svoj úmysel myslel vážne, alebo je to len opilecký žart, ktorý vymysleli Bondra so Šatanom.
 • Na Slavín dorazili Noční vlaci Veľkonoční vlci. Čokoládový zajac vraj vyjadril ostrý nesúhlas. Ну, погоди!
 • Penzión Predná hora pre priaznivcov humoru pripravil špičkové pobyty. Referencie pacientov sú zárukou pre dokonalý relax.
 • Pri policajnej akcii na našich cestách chytili 2 000 voličov. V transparentnej súťaži ich predajú strane, ktorá ponúkne najviac.
 • V lesoch pri Čereňanoch sa pre poruchu motora zrútil vetroň. Pilota vyšetrujú, či nemal v úmysle zabiť všetkých 724 cestujúcich.
 • Róbert Ficu má na krku závažné obvinenie, za ktoré mu hrozí až 12 rokov väzenia. Tu vidíte, že naozaj záleží na každom písmenku.
 • Na námesti Joáchima Korbáčova v Žíhľavnici je možné v DKV (Domáca konzervatívna výbava), v oddelení zbrane a hasiace prístroje, dokúpiť inventár pre zábudlivcov, ignorantov a abstinentov. Limitovaná edícia vypredaná!
 • Kocúrkovo.Konečne aj tu dorazilo infekčné ochorenie s následkom trvalého postihnutia Klebetománia, vďaka ktorému odumierajú mozgové bunky, degeneruje logika i pohybový systém. Tento druh moru postihuje všetky vekové kategórie, všetky spoločenské vrstvy, bez rozdielu pohlavia.
 • V Jánošikove zrazil bezohľadný vodič Bradáča malého čierneho. Psovi namerali v krvi 13,74 promile alkoholu.

Zo zahraničia:

Ronaldreagan

Vedci zistili, že Ronald Reagan trpel počas prezidentovania demenciou. To fakt potrebovali takú samozrejmosť skúmať?

 • Nové štatistiky uvádzajú, že jeden z dva a pol chlapa má AIDS.
 • Egypťania ohľadom tragédie lietadla s ruskými turistami tvrdia, že lietadlo sa určite nerozpadlo vo vzduchu. Jediným logickým vysvetlením podľa Egyptských odborníkov je, že lietadlo spadlo, rozpadlo sa na zemi - a až potom Niekto pozbieraj jeho časti, poodnášal ich - a náhodne ich rozmiestnil asi v okruhu 20km od miesta pádu lietadla.
 • Pripraví Clinton Američanom prekvapenie? Vládnuť by mohla s Fidelom Castrom!
 • Policajti strážiaci hranice na Morave priznali médiám, že tri mesiace sa nemali kde vysrať. Redakcia Necyklopédie k tomu dodáva: áno, sranie je dôležitejšie, ako si politici myslia.
 • Americké jednotky zbombardovali afganisatanskú nemocnicu lekárov bez hraníc. Súčasne ruskí letci zničili niekoľko vojenských cieľov v krajine syrov, Sýrii. Obama dôrazne upozornila Rusko, nech zváži ciele, na ktoré útočí, lebo väčšina sveta je na jeho strane.
 • USA: Všetky konšpiračné teórie týkajúce sa pádu dvojičiek, boli vyvrátené. Dokázalo sa, že tie lietadlá do budov narazili náhodou.
 • NEMECKO: Utečenci, ktorí porušia príkaz vyhostenia, budú vyhostení.
 • V Nemeckej ubytovni pre žiadateľov o azyl sa afgánski doktori so sýrskymi jadrovými fizykmi pobili ako psy použili rôzne predmety, palice, ako aj prvky interiéru izieb, aby si vzájomne dali najavo nevraživosť.
 • Ukrajina sa vyhráža utečencom prijatím. Tento krok vyvolal v radoch migrantov zdesenie.
 • Výsledok chaosu na hraniciach: Všetci sa hrajú na schovávačku. Utečenci si takto krátia dlhé chvíle.
 • EÚ (univerzálna správa pre nadchádzajúce týždne): Premiér(ka) krajiny ..... privítal(a) prvých utečencov a vyjadril(a) im plnú podporu. Po príchode väčšieho počtu utečencov premiér(ka) zmenil(a) názor a uzatvoril(a) hranice. Utečenci to nezobrali do úvahy.
 • INDIA: pri výbuchoch v reštaurácii doteraz zahynulo najmenej 82 ľudí. Posledne zachránený (ťažko zranený) Ind vysvetľuje: po treťom výbuchu som už chcel odísť, ale nestíhal som rýchlejšie prežúvať.
 • Na Ukrajine sa v obave pred Ruskom nechali inšpirovať Harrym Potterom a po novom nebudú môcť nazývať Rusko skutočným názvom, ale Štát, ktorý netreba menovať.
 • Putin sa v televízii predvádzal v teplákoch. USA na túto provokáciu reagovali prevelením niekoľkých Raptorov do Nemecka a Poľska. Obame sa nikto posmievať nebude!
 • Prehľad týždňa: Pondelok - padlo lietadlo. Utorok - padlo lietadlo. Streda - padlo lietadlo. Štvrtok - padlo lietadlo. Piatok - padlo lietadlo. Sobota - opäť padlo lietadlo. Nedeľa - zase lietadlo.
 • Najlepšia potápačka sveta 52 ročná Natalia Molchanovová s prehľadom prekonala svetový rekord v počte minút strávených pod vodou. Ponorila sa 2. augusta a ešte stále sa nevynorila z vody. Novinári spolu s fanúšikmi čakajú na brehu s tortou a živou hudbou, pripravení oslavovať tento úspech.
 • Oprava: Romové řádili na koupališti v Břeclavi.
 • ČESKO: Rómovia radili na kúpalisku v Břeclavi.
 • USA: Donald Trump obvinil redaktorku z menštruácie (čo zrejme budú krámy).
 • USB: Američania doma intenzívne hľadajú ložiská ropy a zemného plynu. Plyn najčastejšie nachádzajú v kuchyni.
 • POĽSKO: prezident Andrzej Duda požiadal Washington o povolenie si prdnúť.
 • Ukrajinskí oligarchovia budú mať tajné stretnutie v hoteli Hyatt! Píšu všetky svetové médiá.
 • KANADA: Kyselinári opäť vyčíňajú - rozpustili kanadský parlament.


 
Sciences exactes 02
Putin-homo

..ak chcú homosexuáli niekoho uraziť, označia ho za buzeranta?

 • .. vedeli ste, že Čak, ktorému Mayovia prinášali ľudské obete, sa po americky píše Chuck?
 • .. pornostránky idú hlbšie ako ostatné stránky?
 • .. Boží plán je diabolsky dokonalý?
 • .. Ilumináti sa po slovensky správne volajú osvetľovači?
 • .. z písmenkovej polievky sa dajú vyčítať takmer rovnaké múdrosti, ako z Biblie?
 • .. cinkulárka je nazvaná podľa charakteristického „cink“, ktoré vydá po odfiknutí prsta?
 • .. súložiť sa dá aj bez spoločnej postele, či dokonca celkom bez postele?
 • .. mieru milovný ľudo pije vždy s mierou?
 • .. že slová slúžiť a súložiť nie sú celkom totožné?
 • .. stredoškoláci chodia do školy len v stredu?
 • .. najlepšie vytunenou rybou je tuniak?
 • .. keď uvidíte sakrálnu stavbu, nie ste povinní hovoriť "sakra"?
 • .. ventilátor neslúži len na ničenie (extermináciu) ventilov?
 • .. tablety dnes už dokážu plnohodnotne nahradiť papier s výnimkou toaletného ?
 • .. fúzny reaktor nemá fúzy?
 • .. vesmír je strašne obrovský?
 • .. terakokotová armáda sa tak nazýva preto, lebo obsahuje jeden terakokot bojovníkov?
 • .. Ježiš bol Žid ?
 • .. Róm, ktorý v zahraničí zotročuje Rómov sa nazýva Slovák a jeho obete sa nazývajú rodáci?
 • .. obloha je modrá, pretože to je Ježišova obľúbená farba?
 • .. na brainwatching potrebujete sekeru alebo pílku?
 • .. vlani americká polícia zabila 1100 ľudov, čínska len 12 ľudov a nemecká ani jedného?.
 • .. obyvatelia Kréty sú Kreténi?
 • .. moderná stomatológia vám umožní zachovať si zdravé zuby po celý život? Skrátka zomriete v dvadsiatke.
 • .. Slovensko je krajina vín? Každý je tu vinný.
 • .. slovenské euro má nižšiu hodnotu ako iné eurá, takže úbohé reťazce musia u nás predávať menej kvalitné potraviny, aj keď ceny sú u nás vyššie?
 • .. antonymum slova očividne je slovo ušopočutne?
 • .. kolekcia bômb sa nazýva bomboniera?
 • .. veľkonočný baránok môže byť aj kozľa?
 • .. v stravovacom centre vás strávia?
 • .. pojem "Streliť do čierneho" je rasistický?
 • .. dalajláma nie je druh salámy?
 • .. tajný agent sa nazýva euňuch?
 • .. antonymom slova vonkoncom je slovo dnuzačiatkom?
 • .. feta nie je psychotropná látka?
 • .. osoba ležiaca na vozovke nie je chodec, ale ležec?

viacej faktov...

 
cy: