FANDOM


Foltyn

Karel Foltýn sa honí žení

RSDr. PhDr. DrSc. CSc. ThDr. RNDr. Bc. Mgr. PharmDr. JUDr. PaedDr. MUDr. Karel Foltýn je fiktívna postavička z fiktívnej bájky, ktorá sa stala základom reklamného spotu Ako vznikla Kofola.

Dej fiktívneho príbehu Edit

Bájka rozpráva o jednom vedcovi RSDr. PhDr. DrSc. CSc. ThDr. RNDr. Bc. Mgr. PharmDr. JUDr. PaedDr. MUDr. Karlovi Foltýnovi, ktorému v roku 1960 preskočilo a rozhodol sa, že vynájde lásku. Samozrejme sa mu to nepodarilo, ale pritom sa buchol do jeho asistentky Věry Karlovej, ktorá verila, že lásku vynájde.

Bájka dokonca sama tvrdí, že je to pravda, ale vedeckému týmu Necyklopédie sa podarilo zistiť, že to tak nebolo.

Pravda Edit

Pravda bola taká, že Kofolu vynašiel Bc. BcA. Mgr. PaedDr. CSc. RSDr. RNDr. ThDr. ICDr. Ing. JUDr MDDr. MSDr. MUDr. MVDr. PharmDr. PhMr. PhDr. ThLic. Zdeněk Balaźek, čech poľského pôvodu, a to nie v roku 1960, ale v roku 1958, pretože komunisti chceli konkurovať imperialistom a ich Pepsi-Cole. Zdeňkovi Balaźekovi pomáhali aj RNDr. Peter Jurčovič a Doc. Jozef Iľko.

Wine-notepad.svg

Prehľad literatúry


Bořek StavitelDunaGenesisGenezisJanko HráškoJožin z bažinKarel FoltýnMrázikO troch sadeniciach Kysuca HroznéhoOdchod Slovákov za slobodouPán zemiakovPokémonPreslovia a preriekadláRozprávka o troch prasiatkachRumcajsŠmolinkaŠmolkoviaVesmírna Hlodysea

Feather