Kráľovstvo Šumavy

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Kráľovstvo Šumavy
Bohemian Kingdom
Sumava
Mapa Kráľovstva Šumavy (vyznačené modrou farbou).
Základné údaje
Štátné zriadenie Kráľovstvo
Úradné jazyky Slovenčina
Hlavné mesto Prievidza
Najdlhšia reka Nitra
Národná hymnaVstávaj Honzo hore
Demografia
Rozloha 2630,77 km²
Susedia Slovensko, Česko, Nemecko, Rakúsko
Ostatné
Kráľ Ladislav Meliško (Meliško I.)
Premiér(ka) Mária Kotlárová
Mena 500 korún


Kráľovstvo Šumavy, občas nazývané aj Cibulové kráľovstvo je kráľovstvo založené Ladislavom Meliškom. Bolo založené v roku 2006, keď sa Ladislav Meliško pasoval za kráľa.

[upraviť] Geografia

Kráľovstvo Šumavy leží v strednej Európe. Oblasť kráľovstva bola osídlená už v praveku kurvou neandrtálskou.

[upraviť] Vodstvo

Ladislav Meliško Záplavy Prievidza D 15.8.201000:59

Ladislav Meliško Záplavy Prievidza D 15.8.2010.wmv

Meliško kontroluje povodňovú situáciu v Prievidzi

Najdlhšou riekou Kráľovstva Šumavy je Nitra, ktorá patrí k úmoriu Čierneho mora. Táto rieka sa využíva aj na rekreačné účely, napr. pozeranie televízora. V roku 2010 zasiahli Prievidzu rozsiahle povodne. Kráľ Ladislav Meliško bol osobne skontrolovať krízovú situáciu. Popri najvýznamnejšej rieke voda kvápe, jebe brizolit po celom kráľovstve. V dôsledku toho sa na väčšine územia nedajú hodiny odpisúvať a musí sa malúvať furt.

[upraviť] Šport

Najobľúbenejšími športami kráľovstva sú hokej, futbal a basketbal. Obľúbená je aj cyklistika. V tejto krajine je zakázaný tenis s cigánmi.

[upraviť] Gastronómia

Kráľovstvo Šumavy je známe svojou gastronómiou. Národným jedlom kráľovstva je cibula,ktorá nikdy nemôže chýbať na stole, ako hlavné jedlo sa často podáva soľ.
Ďalšie obľúbené jedlá sú praženica s cibulou, kuře (kura nie), koľenka s hríbama, palacinky, krky jedny a feferónky mäkké, dvojročné. Obľúbené sú aj rôzne alkoholické nápoje.

[upraviť] Demografia

Kral sumavy

Kráľ Ladislav Meliško

Kráľovstvo má okolo 200 000 obyvateľov. Najpočetnejšie národnosti sú Slováci, Česi, Cigáni a Indiáni. Miešajú sa tu rôzne kultúry - od slovanskej cez egyptskú (múmia mumácka), grécku (Herodes vyjebaný) indiánsku až po cigánsku.

[upraviť] Politika

Kráľ je najvyšším ústavným činiteľom v krajine. Vykonáva prevažne reprezentatívnu úlohu, je hlavou štátu. Jedinou parlamentnou stranou je Šumavská strana slobody (ŠSS).

[upraviť] Mena

Do konca roka 2008 sa platilo Šumavskou korunou, ktorá bola od januára 2009 nahradená Eurom. Nezávisle od názvu meny obyvatelia minú priemerne 100 korún za 2 týždne a väčšinou im 500 korún chýba. Ale na kurvy to majú, na to majú.

[upraviť] Živočíšstvo a rastlinstvo

V Kráľovstve Šumavy sú veľmi rozšírené mravce (faraóni).
Na území kráľovstva sa vyskytuje endemit - sviňa orangutánska a taktiež zebry škulavé. Vo vodných tokoch sa vyskytujú aj žraloci skurvení, vyjebaní.
Rastú tu aj hríby, hubárčeniu sa vášnivo venuje dokonca aj samotný kráľ.

[upraviť] Hospodárstvo

Kráľovstvo Šumavy má rozvinuté poľnohospodárstvo. Vo veľkom sa tu pestuje cibula a taktiež Mušketierove topánky (pestujú sa za tehelňou).
Na družstvách sa chovajú svine a prasce.
V kráľovstve je rozšírené aj baníctvo.

[upraviť] Vierovyznanie

Melisko boh

Predstava Svedkov Meliškovich o Bohu

Najpočetnejšou skupinou veriacich sú Svedkovia Meliškovi, ktorí veria v jediného boha - Ladislava Meliška.

[upraviť] Doprava

Sad prievidza ponorka

Jedno z vozidiel SAD Prievidza

V Prievidzi sa nachádza letisko, avšak nie je východiskom ani cieľom žiadnych medzinárodných letov.
Železničná trať vedie na trase Prievidza - Horná Štubňa a Prievidza - Nitrianske Pravno.
Autobusovú dopravu v hlavnom meste zabezpečuje SAD Prievidza.

[upraviť] Zdravotníctvo

Kráľovstvo je známe kvalitným zdravotníctvom, predovšetkým zubárstvom. No aj napriek kvalitnému zdravotníctvu sa zvykne v kráľovstve vyskytovať tuberkulóza.

[upraviť] Školstvo

Na rozdiel od okolitých školských systémov sa hodnotí známkami 1-6. Väčšina študentov má samé šestky, hlavne ak ich učí sám kráľ. Žiaci chodia 3 roky na doučovanie až kým nie sú deviataci, vtedy už šécko vedia. Žiacka knižka sa používa namiesto vysvedčenia žiaka. Najvyššie vzdelanie je možné dosiahnúť na Piaristickej škole.

[upraviť] Atrakcie

Turisticky atraktívny je okrem budovy parlamentu na ulici B. Björnsona v Prievidzi aj Bojnický zámok, ktorý istú dobu obohacoval štátnu kasu vďaka studni, do ktorej ľudovia hádzali peniaze. Kráľ potom vyberal peniaze pomocou magnetu, čo niekedy prinieslo kráľovstvu zisk aj 50 korún. Podarilo sa tým znížiť štátny deficit.

[upraviť] Dôležité telefónne čísla

Necyklopedické štáty

Globe

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica AntarktídaFlag of Byzantine Empire Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg HollywoodInternet Connection Tools InternetMeliško minca Kráľovstvo ŠumavyMoravia MoravaNaval Ensign of Austria-Hungary Rakúsko UhorskoOsmaniRim vlajka Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945 Tisícročná ríšaFlag of Free France Veľké UhorskoBarbary ensign Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12 AfganistanFlag of England AnglickoStandard of the President of Bulgaria BulharskoFlag Czech republic ČeskoNew Chinese Imperial Flag ČínaFlag of Dubai DubajFlag of Egypt EgyptEu flag Európska úniaState Flag of Finland (bordered) FínskoFlag of Free France FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg GréckoFlag hnkg Hong KongCroatian flag ChorvátskoFlag-of-Israel 12 IzraelFlag of India 12 IndiaÍrskoFlag of Japan JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag KanadaKosovo State Flag KosovoFlag of Cuba 12 KubaLíbyaHunFlag MaďarskoFlag of Mongolia MongolskoFlag of Germany (state) NemeckoFlag of Norway.svg NórskoPoľskoAustrian State flag RakúskoFlag of Romania 12 RumunskoFlag of Russia Rusko500px-Flag of Slovakia SlovenskoFlag of Slovenia SlovinskoFlag of Switzerland2 ŠvajčiarskoFlag of Serbia SrbskoFlag of Italy TalianskoFlag of Turkey 12 TureckoUkr vlaj UkrajinaFlag of America USAFlag of the United Kingdom Veľká Británia