Linux

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Linux
Linux v novom balení

Linux je počítačový operačný systém, ktorý je údajne zadarmo a teda aj bez záruky.

[upraviť] Modlitba linuxáka

Linus
Boh a spasiteľ IT sveta
Sv Linus
Pápež a spasiteľ IT sveta

Svätý Tučniak náš, ktorý si na desktopoch,
posväť sa výhody tvoje,
príď úžasnosť tvoja ako u nás,
tak na serveroch.
Kodek nás každodenný daj nám dnes a odpusť nám,
keď sem tam hackne nejakú tú lamu,
ako aj my odpúšťame,
keď niekto nestihne upgradovať.
A neuveď nás v MacOS, ale zbav nás od Windows.
V mene rms, Linusa a Svätého Tučniaka,
enter

[upraviť] Čo je to linux

Linux je špičkové ultra rýchle jadro komunistického operačného systému na ňom postavenom, ktoré bolo založené naším bohom Linusom Torvaldsom. Bol to jeho vysokoškolský projekt ktorý zverejnil na internete už pred veľkým treskom alebo krátko PVT. Linux z vysoka sere na všetky autorské práva, licencie a podobný výplody Big Billa Brány a zamestnancov Mrkwosoft. Riadi sa jedine heslom "sťahuj, uživaj, zdieľaj"

[upraviť] Čo je linuxová distribúcia

Linuxová distribúcia je operačný systém postavený na linuxovom jadre. Počet linuxových distribúcií nebol, nie je a asi ani nikdy nebude známy. Je to ako epidémia. Vyvíja a používa ho každý normálny človek ktorý nechce patriť pod sektu Mrkvosoft a byť ovplyvňovaný zhúlenými programátormi a developermi. Je jedno ktorú distribúci Linuxu si vyberiete a nainštalujete. Ak tak spravíte, stanete sa plnohodnotne oslobodenými pirátmi a hackermi ktorý môžu robiť všetko čo sa im zachce.

Cube
Klasický linux desktop

[upraviť] Pár príkazov

"sudo chown -hR meno /"
Vďaka tomuto príkazu sa stanete absolútnym vládcom svojho systému.Pridelí vám tzv root práva. Žiadne sračky tipu: "File is used" alebo "Access is denied" Vám (a ani Vašim potencionálnym vírusom) už nikdy nebudú brániť v ceste za slobodou.

"rm -rf /"
Zabije a na veky vymaže tučniaka z vášho pc.

" [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* "
(spustiť ako root-boh) Zahráte si so svojim tučniakom ruskú ruletu, ale šancu zomrieť bude mať len Váš tučniačik (a Vaše dáta) :)

"$ sudo apt-get kill bill"
Nainštaluje program na zabitie tzv Wokno z vášho pc ak ste si náhodou nainštalovali dual boot.

[upraviť] Linux je zadarmo

Áno vidíte dobre. Nehľadajte okuliare. Linux je naozaj zadarmo. Veď ktorý normálny človek by platil za software keď tie peniaze môže dať za hardware alebo chlast? Dokonca aj 99,9% programov ktoré su pre Linux sú zadarmo. Ostatok sú výplody priateľov Big Billa Brány a zamestnancov Mrkwosoftu ktoré sú aj tak na dve veci a stoja za hovno.

[upraviť] Ako sa stať línuxákom

Verte či neverte, všetci sme sa línuxákmi už dávno stali. Linux je totižto všade. V elektrospotrebičoch, palubných počítačoch, žehličkách, mobilných telefónoch, riadiacich strediskách, desktopoch, serveroch... v dnešnej dobe by život bez Linuxu nebol možný. Takže milí umývači wokien nedurdite sa. Linuxákmi budete tak či tak.

Keď to zistíte, musíte začať uctievať svätého Linusa, po ktorom má Linux meno. Narodil sa nevedno kedy, zomrel v r. 76 P.V.T. V rokoch 67-79 (teda aj 3roky po smrti) robil v Ríme pápeža, dokonca hneď druhý po Sv. Petrovi, čo nemôže byť náhoda.

[upraviť] Linux vs Wokno

L
Join the revolution !!!

To je snáď každému jasné že linux je lepší. Dokonca to povedal aj sám Big Bill Brána. Od tejto doby sa starý užívatelia wokna nemôžu dodnes spamätať čo to ich Big Bill Brána povedal. Niektorí odišli z jeho klanu. Iní do dnes veria že to nie je pravda.

[upraviť] Známe výroky línukákov

  • "Linux rulezz, Windows sucks!!"
  • "Kill Bill !!"
  • "Sorry but what is GUI ?"
  • "Join the revolution !!!"

poser sa

Apple Lisa Počítače Body painting - cursor

FWIWCHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaLinuxMimov IndexNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETStackStack OverflowSteve JobsUpdateUSBVistaWindows

V iných jazykoch