FANDOM


"Os je taký pruhovaný muh."

- Arpád Csóka - žiak ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským v Komárne
Osa
Osie hniezdo
Základňa aj s teroristom
Osia rit
Zbraň osy
Osi ksicht
Drzý (online) osí pohľad!
hmyz rodu teroristických

Toto je Necyklopedický živočích

Osa teroristická (maď. nemszeremed) je hmyz rodu teroristických - medzi ktoré patria napríklad včely, muchy, komáre, somáre, sršne a iné.

Vzhľad Edit

Osa má na tele má žlto-čierne pásiky, ktoré upozorňujú ľudí, že na nich ide spáchať atentát. Dizajn osy je tak inšpiratívny, že sa požíva na vyznačenie rohov a stĺpov, t.j. miest, kde si človek môže naraziť hubu. Dizajn osy zneužívajú aj muchy, piliarky a iné potvory, ktoré nemajú žihadlo. Preto ak chcete po niečom jebnúť, stačí sa dobre pozrieť a môžete.. Ale aj tak vám to bude na piču, pretože v škole vás nenaučia, čo si pri tom pozeraní máte všímať. Takto súvisí vzhľad osy s kvalitou nášho školstva.

PS: Som ironický a sorry za nadávky, ale tak to naozaj je :-D

Správanie Edit

Osa teroristická je jednoducho lietajúci terorista. Tento hmyz napriek tomu, že nie je nijaký obor má drzý zvyk pred útokom vzlietnuť na úroveň hlavy a drzo uprene hľadieť do očí. Aj pre mierumilovnejších Slovákov patrí práve takýto spôsob správania medzi výzvy k radikálnemu riešeniu.

Postup atentátu osy Edit

 • Osa najprv začne ľudí otravovať, lietať pri uchu alebo pri tvári, niekedy si dokonca dovolí na človeka sadnúť a akokeby nič sa začne zaoberať tykadlami.
 • Človek sa následne pravdepodobne začne oháňať, alebo inak brániť pred útokmi osy. Spolieha sa najmä na svoj účinný „pravý hák“.
 • Osa nato začne byť ešte agresívnejšia, a tasí žihadlo.
 • Potom osa bodne žihadlom človeka.
 • Niekedy urobí predchádzajúci ťah dvakrát.
 • Potom odletí
 • Človek bohuje a zháňa niečo studené, neskôr mu stará mama poradí ocot.

Útok do domu Edit

Osy podnikajú invázie do domov ľudí. Na toto je účinná jedine sieťka proti hmyzu.

Samovražedné útoky Edit

Osa niekedy sadne na zem a keď na ňu človek stupne (bosou nohou), uštipne ho, ale sama pri tom zdochne.

Žihadlo Edit

Žihadlo osy má viacej nábojov a preto vás môže uštipnúť tá istá osa viacej krát.

Čo nerobiť pri atentáte osy teroristickej Edit

 • Neutekať pred ňou (začne vás naháňať)
 • Neoháňať sa (začne byť ešte agresívnejšia)

Ako zabiť osu Edit

Na vraždu osy existujú rôzne metódy:

 • Keď vám vletí do domu na okno, zoberte knihu a rozmliaždite ju:
  • Nepoužívajte ale príliš razantný úder knihou.
  • Dajte si pozor na ovládanie svojej karmy, aby ste nepodľahli emóciám a nepoužili príliš veľkú kadenciu série úderov kniha/ osa, kniha/ osa... aby ste nerozmlátili okno aj so sklom.
 • Dobrá finta je aj rozstrihnúť ju na okne nožnicami.
  • Potom pozor na odstrihnutú riť - je schopná uštipnúť aj hodinu po smrti (tzv. „zombieriť“).
  • Odborníci veľmi neodporúčajú strihanie riti na záclone. Skúsenosti vravia, že pri menšej nehode so záclonou zvykne mať hlavne ženské osadenstvo obydlia blbé pripomienky.
 • Väčší problém je zbaviť sa osieho hniezda v dome. Pokiaľ je na voľnejšom priestranstve, odporúča sa adrenalínová metóda:
  1. prísť k hniezdu po tme s baterkou,
  2. navliecť naň igelitové vrece
  3. hniezdo doň odrezať nejakou mačetou.
  • Hniezdo sa dá aj zapáliť, ale možno pri tom prídete o dom.
  • Teoreticky môže pomôcť aj spray, ale musíte byť prekliato rýchly alebo mať kvalitný skafander. Stačí dobre obstriekať povrch hniezda, osy sa otrávia lezením po ňom.
 • V menšom priestore pomôžu chemické zbrane - stačia tie sajrajty proti moliam:
  1. Za tmy ich do skrine vhodíme,
  2. dvere pribuchneme
  3. potom už len s diabolským úškľabkom počúvame bzukot. Ale pozor, tie kurvy občas nocujú aj vonku a poniektoré sa budú vracať ešte pár dní.
 • Pokiaľ je to hniezdo na veľmi ošemetnom mieste, je ešte jedna nádej. Osy neprezimujú, len ich kráľovné. Takže môžeme počkať na neskorú jeseň, hniezdo odpratať a priestor zabezpečiť pred jarným osídlením. Alebo volať odborníka, ktorý však bude chcieť peniaze, čo je nemilé.
 • Ostrieľaní lovci a zabijáci ôs využívajú to, že tieto pačmagy podobne ako aj iný hmyz sú tzv. „studenokrvné“, t.j. k svojej aktivite potrebujú teplo, ktoré rozprúdi obeh ich hemolymfy. Táto metóda je zvlášť vypočítavá a brutálna a slabším povahám ju neradíme čítať. Ich postup je vyslovene taktický:
  1. počkajú si na predpoveď počasia, ktorá veští chladnejšie (pozor nie tropické) noci
  2. musia vstať skoro ráno pred brieždením a zaujmú pozíciu niekde pri hniezde
  3. osy sú ráno v chlade mierne letargické a nemajú patričné reflexy. Ešte skôr ako ich obliznú prvé lúče slnka treba hniezdo zraziť na zem
  4. silnejšie nátury s mierne sadistickými sklonmi poskáču po hniezde a detailne s prehľadom ho rozšliapu.
  5. ... je porobené no treba predsízne odstrániť všetky zbytky hniezda.
  6. počas ranného chládku sa dá aplikovať aj chemický postrek kontaktným jedom, určeným na hubenie hmyzu. V tomto prípade sa tento jed dostane aj na jedincov, ktorí sa pred zotmením flákali natoľko, že sa domov nedostali...

Ako sa chrániť pred osou Edit

 • Vonku choďte jedine v skafandri alebo v zime, kedy nie sú osy aktívne
 • Neotvárajte okná ani dvere, keď to nie je nutné (platí len ak nemáte sieťky na oknách)

Aktivita Edit

Osy sú aktívne iba na jar, v lete a v jeseni, takže v zime sa ničoho nemusíte báť a môžete chodiť bez skafandra a okrem toho môžte mať aj rozchlámené okná.


Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDelfínDikobrazDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHrochHyenaChameleónJóžin z bážinJežkoKomárKopytníkKrokodílKrtkoKruté jablkoLabuťLevĽudoMačkaOtravník obyčajnýMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMravceMyšMuchaOpicaOsaPavúkPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesSarančatáSlonSomárŠakalŠkrečokŠvábTchorTigerTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVošVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Petrmnam

Jedlé
BaranBizónyDiviakJeleňJelenček africkýChobotnicaKačicaKamzíkKôňKorytnicaKozaKravaOvcaPotkanPrasaPrasopesRybaRakSarančatáSliepkaSlimák záhadnýŠmolkoviaTuleňÚhorVtákZajac

Húpací koník