Raptor Computers

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Raptor Computers

Nové logo Raptor Computers, platné od augusta 2011.

Raptor Computers je jedna z najdôležitejších a najväčších počítačových firiem na svete. Patrí do konzorcia spoločnosti Raptor c.c.s.c..

[upraviť] Založenie

Firma vznikla hneď na druhý deň po založení Raptoru - teda 25. 12. 2003 P.V.T.. Jej generálnym riaditeľom sa stál v tej dobe ešte celkom neznámy Radko Kozovský. Ten ním ostal dodnes. Vysokým p.r. managerom a hlavným vývojárom nových hier sa stali jeho bratia M. a D. Kozovskí.

Raptor Rap300

Prvý model úspešného Raptoru Rap300

[upraviť] Výrobky

Prvým počítačom, ktorý firma vytvorila a na trh prišiel už vo februári 2004, sa stal Raptor Rap300, multifunkčný notebook. Jeho cena bola 15999 Sk, čím sa samozrejme stal veľmi obľúbeným. Nasledoval model Rap300id, ktorý sa vďaka netradičnému vyhotoveniu pre dvoch používateľov naraz stal hitom roka 2004.

V roku 2007 začala firma aj s výrobou mobilných telefónov radu FonoiD a o rok neskôr nasledoval revolučný tablet, ktorý ale Raptoru ukradla firma Apple.

[upraviť] Pozri tiež

Raptor c.c.s.c.
Raptor logo 2009 005 Firmy: Raptor IndustriesRaptor ComputersRaptor MutualRaptor EntertainmentRaptor ArmyRaptor AirlinesRaptorstavRaptor Music GroupRaptorristal PicturesNámorníctvo RaptoruDanube WingsUbi hoZMRD

Iné:Piešťanská pristávacia plochaSajn Šandský incidentKandahársky incidentKurací príklad Jakuba KonečnéhoChuck Norris classMajor classÉire classThessaloníki classAsi Syn Z KriedyKomando NecyklopédieTriptych CMY

Raptor Industries
Osobnosti: J. Konečný (CEO) • R. Kozovský (CTO) • P. Šišan (CFO) • S. KonečnýCh. Norris
B. Mojsej L. CroftA. FowlF. ŽinčičiakO. TuranT. Umba Gula

Sídla: • BratislavaDublinKonštantínopolNew YorkPiešťanyPustá Ves