Slováci a ich vzťah k hypotékam

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
PA-TAG Varovanie! Pompino0006
Tento článok obsahuje bežne nie spisovné slová.
Vo vlastnom záujme sa ich zbytočne neuč a zabudni ich. Pokiaľ nepoznáš ich význam, pozri sa na Wikipédiu.

Od roku 2005 dodnes stúpli ceny nehnuteľností na Slovensku skoro dvojnásobne. Ako príčiny tohoto neúmerného rastu boli často uvádzané: prílev kupujúcich zo zahraničia (hlavne z Anglicka a Írska) a návrat domov Slovákov pracujúcich v zahraničí.

Najnovšie zistenia však hovoria o inom: hlavná príčina rastu cien nehnuteľností je v extrémne naivnej ochote Slovákov zobrať si hypotekárny úver, a zaboriť sa tak do hnoja zadĺženosti až po samú riť.

[upraviť] Fáma o eure

Tento skurvený trend zvýšeného záujmu o investovanie v oblasti nehnuteľností (a následného dvíhania cien) podporila fáma z roku 2006 o nutnosti investovania peňazí pred konverziou na euro. Lebo že euro sa bude meniť v kurze 27skk/euro, a ako sa na tom všetci oserieme.

Táto fáma spolu s ľahkou dostupnosťou hypotekárnych úverov spôsobila zmenu Slovákov na stádo zmanipulovaných oviec. Všetko čo malo IQ nad 20 začalo investovať do bývania, a keďže dopyt niekoľkokurvanásobne prekročil ponuku (Slováci si držia byty ako škrečok zrno), výsledkom bol cenový boom, vďaka ktorému dnes normálny Slováčisko nemá šancu kúpiť si čo len skurvenú garsónku.

Čiže: samotná panika znehodnotila naše peniaze viac ako akýkoľvek prechod na euro. Slováci si sami výrazne znížili reálne mzdy, aj keď stále mierne stúpajú. Ale, keď sme jebnutí, tak sme jebnutí.

[upraviť] Rizikové skupiny

Pravdupovediacpodobne najviac jebnutí podpisovači hypotekárnych zmlúv sú, paradoxne, vysokovzdelaní ľudia (pozri Vzdelaná Slovenka).

Značná časť tejto skupiny napríklad pozná riešenie ľubovoľnej tridsaťriadkovej rovnice (alebo podobnej pičoviny), v reálnom živote však zlyháva v kalkuláciách typu dvakrát dva sú štyri, prípadne niečoho rovnako triviálneho, ako napr.: „Keď byt stojí 4,2 milióna, a ja zarábam dvadsať tisíc, a moja jeba tiež dvadsať tisíc, nie je to kokotský nápad brať hypotéku?“.

V tejto súvislosti si veľká časť verejnosti začala klásť otázku: „Načo sme my vlastne z našich daní platili týmto ľuďom vzdelanie, keď sa chovajú ako banda nesvojprávnych kokotov?“. Možná odpoveď na túto otázku sa objavila na fóre pornorubriky Hospodárskych novín: „...zobrať im tituly, obsrať ich, a spáliť...“.

[upraviť] Hypotekárna kríza a jej dopad na Slovákov

Hypotekárna kríza v USA a Veľkej Británii (2008) nemá na Slovákov ŽIADNY DOPAD.

Slováci sú naďalej blbo ochotní podpisovať hypotekárne zmluvy s diablom a upisujú sa na 15 až 30 rokov skurveného dlžníckeho života (údaj z 1. mája 2008).

Tisíce domácností v týchto krajinách nedokážu svoje hypotéky splácať. Triezvy by povedal, že tento kurva-smutný trend (plne pokrytý médiami) vyvolá znížený záujem o hypotekárne úvery v krajinách ako Slovensko, ale nekonečne natvrdlá jebnutosť slovenskej verejnosti tento variant vylučuje.

[upraviť] Prognóza do budúcnosti

Čoraz viac ľudí má zlý pocit zo života v krajine, kde jebú systém státisíce kokotov bez sebaúcty a zdravého rozumu, ktorí sú ochotní zobrať na svoje plecia ťarchu celoživotného úveru s viac rizikami než je v rozkroku chlpov.

Tieto individuality na spodnej hranici submisivity sú nielen kazičmi cien, ale hlavne kazičmi svojich skurvených životov, a životov svojich detí (ak nejaké vyprdnú pri tom splácaní). A, samozrejme, serú týmto životy ľudí, ktorí sú nútení s nimi žiť v jednom ekonomickom systéme.

Keby títo nerealistickí trtkoši vyskakovali len do výšky svojho platu, bolo by všetko v poriadku. Hypotekárne úvery dali týmto lúzrom dvojsečnú zbraň, ktorou sa nateraz oháňajú (hrajú sa na bohatších ako sú, imidžisti skurvení), ale príde čas ekonomickej nestability, a vtedy im skrytá čepeľ rozreže riť napoly.


Mince Peniaze

BitcoinBONDaneDlhEuroFinančné destilátyKurvítkoKorupciaMenaMeníme menu, nie cenuMzdaNeviditeľná ruka trhuPánboh zaplaťReformaRuletaSlováci a ich vzťah k hypotékamTridsať striebornýchVekslák