FANDOM


Turkeyflag
Turecko 01

Typická turecká rodina

10000000lirPrední

Turecké peniaze majú veľmi veľa núl

Ingres Turecké lázně 1863

Turecké kúpele zostávajú pádnym argumentom pre vstup do Európskej únie

"Úroda včas pozbieraná, políčka vzorne obrobené. Je to hospodárstvo. No proste, Turecko."

- Zsolt Simon Amman

Turecko je krajina, ktorá je striedavo počítaná k Ázii a Európe. Turecko je známe svojim kvalitným hospodárstvom, priateľským vzťahom ku Grékom a dlhoročnou snahou dostať sa do Európska únia. Hlavným mestom je Carihrad.

História Edit

Niekde vo východnom Turecku sa podľa legendy nachádzalo Zlaté rúno, ktoré ale úspešne ukradol istý Grék (od tej doby pravdepodobne nemajú Turci Grékov v obľube). Potom bolo Turecko postupne obsadzované Grékmi, Peržanmi, Rímanmi, až nakoniec prišli Turci, ktorých sa už vyhnať nepodarilo. Medzitým tu ešte pár storočí existovala Byzantská ríša, ktorá je významná hlavne tým, že odtiaľ boli poslané zvesti na Veľkú Moravu.

Pokiaľ ide o Turkov, tí sa z nejakého dôvodu nehodlali uspokojiť so samotným Tureckom, ale postupne obsadili všetky možné balkánske štáty od Grécka cez Bulharsko, Srbsko a Maďarsko až po Južné Slovensko a časť Rakúska. Keď sa dostali až k Viedni, tak zrejme zmenili názor a odjebali sa zase naspäť do Turecka. Napriek tomu sa tam neskôr mnohí vrátili v podobe „Gastarbajtrov“.

Na začiatku 20. storočia Turci zmenili svoj hlavný plán pre budúcnosť: Keď sa nemohla Európa stať súčasťou Turecka, stane sa teda Turecko súčasťou Európy. Najskôr usúdili, že písanie arabským písmom nie je v Európe in, takže zaviedli latinku (ale pri opisovaní z iných jazykov sa asi niekde stala chyba, pretože Turci píšu bodku nad veľkým İ a nie nad malým ı. A po ďalších deväťdesiatich rokoch usilovnej snahy dosiahlo Turecko uznanie za kandidátsku krajinu , čo svedčí o prezieravosti Turkov, pretože v dobe, keď so svojim úsilím začínali, ešte nikto o nejakej EÚ nič netušil.

Turecko a naša krajina Edit

 • Od Tureckých obchodníkov a majiteľov autobazárov slovenskí kokoti húfne kupujú ojazdené autá v Nemecku.
 • Turci pri nájazde a bombardovaní trenčianskeho hradu v blízkosti Trenčína narazili na ložisko ropy.

Základná fráza, ktorá sa vám hodí Edit

 • Benim hoverkraft yılan balığı ile dolu = Moje vznášadlo je plné úhorov
 • Orospu çocuğu = sukin syn (kurvin syn)

Turecké vynálezyEdit

 • Harém
 • Turecké hospodárstvo
 • Turecký záchod
 • Turecké kúpele
 • Turecký med
 • Turecká káva
 • Kebab do ruky (aspoň na Slovensku)
 • Oňur a Šehrezáda
 • Turecké telenovely (Sulíktán, Pila, Vymenené živôtiky, Nekonečná páska, Zakázaná maska, Takmahúl, Láska na tretí hókus a iné)

HarémEdit

Sen každého muža o nevěstinci, skládajícího se z nahých smyslných žen ležících okolo lázně s naolejovanými těly, připravených potěšit pána domu, kdykoliv si umane. Práve toto je najväčší úspech Turkov a nikde inde to nedokázali. Mnohé z těchto představ byly ztvárněny tehdejšími malíři. Harém tureckých sultánů v paláci Topkapı ubytovával několik set, svého času až tisíc žen, z nichž některé byly i manželky. V harému žila též panovníkova matka, jeho sestry a další ženské příbuzenstvo. V harému byli dále přítomni vykastrovaní sluhové a mladé otrokyně, které sloužily sultánovým milenkám. Do šestnácti let byl harém domovem také sultánovým synům, kteří byli po dosažení tohoto věku považováni príliš starí pre sultánove uspokojenie. Tiež sa tam učili heterosexualite a trénovali (myslím, že všetci vieme čo).

Necyklopedické štáty

Globe

 AbsurdistanFlag of the People's Republic of Antarctica AntarktídaFlag of Byzantine Empire Byzantská ríša500px-Flag of the Soviet Union (1923-1955) svg CCCPCzechoslovakia COA 1961-1989 svg ČeskoslovenskoFranská ríšaFlag of San Francisco svg HollywoodInternet Connection Tools InternetMeliško minca Kráľovstvo ŠumavyMoravia MoravaNaval Ensign of Austria-Hungary Rakúsko UhorskoOsmaniRim vlajka Rímska ríšaWar Ensign of Germany 1938-1945 Tisícročná ríšaFlag of Free France Veľké UhorskoBarbary ensign Veľká Morava


Tieto sú vraj naozaj:
Afg 3D 12 AfganistanFlag of England AnglickoStandard of the President of Bulgaria BulharskoFlag Czech republic ČeskoNew Chinese Imperial Flag ČínaFlag of Dubai DubajFlag of Egypt EgyptEu flag Európska úniaState Flag of Finland (bordered) FínskoFlag of Free France FrancúzskoAlternative flag of greece 2.svg GréckoFlag hnkg Hong KongCroatian flag ChorvátskoFlag-of-Israel 12 IzraelFlag of India 12 IndiaÍrskoFlag of Japan JaponskoCannabis marijuana leaf parody flag KanadaKosovo State Flag KosovoFlag of Cuba 12 KubaLíbyaHunFlag MaďarskoFlag of Mongolia MongolskoFlag of Germany (state) NemeckoFlag of Norway.svg NórskoPoľskoAustrian State flag RakúskoFlag of Romania 12 RumunskoFlag of Russia Rusko500px-Flag of Slovakia SlovenskoFlag of Slovenia SlovinskoFlag of Switzerland2 ŠvajčiarskoFlag of Serbia SrbskoFlag of Italy TalianskoFlag of Turkey 12 TureckoUkr vlaj UkrajinaFlag of America USAFlag of the United Kingdom Veľká Británia