Veľký Tux

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Tux

Aj Chuck sa skloní.

Veľký TUX je stelesnením toho najväčšieho daru zhora (z Fínska presnejšie). Pýtate sa WTF? Ono Veľký TUX je akýmsi bohom Informatikov, ide o maskota toho najcennejšieho, všadeprítomného, večne napred...LINUXu!.

[upraviť] Okdiaľ prišiel

Dávno, pradávno, keď ešte Windowsy padali (nie že by sa natom niečo zmenilo), keď ešte samotný D'Bill Gates ohrýzal Jabko, prišiel jeden frajer čo vedel v C-čku a akosi nakódil Linux (vďaka ti svätý Linus za tvoje dary). Týmto spasil svet od platených produktov Billa Brány a dal nádej na voľný svet, plný free zdieľania, a absolútnej (root) slobody. Časom sa Linux stal taký populárny, že jednoducho musel mať maskota. Pár hláv sa dalo dokopy, kreslili, potili krv...Až sa napokon vybral obrázok nakódený Larrym Ewingom, a to v podobe sediaceho Tučniaka.

[upraviť] Meno

Povráva sa aj medzi kostolnými babkami, že meno TUX vzniklo spojením slov Torvalds UniX. A prečo práve roztomilý tučniačik ? Popráva sa taktiež že Linus mal akúsi fixáciu na nelietajúce vodné vtáctvo a dostal tučňáktitídu.

Apple Lisa Počítače Body painting - cursor

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaLamaLinuxMimov IndexNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows