Vista

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Win vista

Užívateľ Visty hrdo prezentuje náklonnosť k tejto sračke

Windows Vista je prevratný počítačový likvidačný systém od veľkého Billa a jeho firmičky Microšrot. Je vylepšený o priehľadné chybové okná, dokonalejšie nasieracie funkcie a pokročilé matematické funkcie, napríklad počítanie na nekonečno desatinných miest na pozadí, čím systém na plno využije i viacňadrové procesory.

Meno je prevzaté po Talianskom sklárovi Giacomo Vistovi, ktorý ako prvý vyrábal priehľadné, teraz už zastaralé, sklenené okná a inšpirované parazitom hlístou, ktorá má podobné účinky na ľudské telo ako Vista na počítače.

[upraviť] Dôvod vzniku

Pokles tržieb svetových výrobcov počítačov, spôsobený tým, že užívatelia proste lepšie počítače nepotrebovali – predošlé verzie systému Windows boli bez problémov schopné nasierať užívateľov počítačov ako Elektronika 666, Ural a ďalšie... Microšrot preto vyvinul systém, na ktorom sa všetci napakujú, pretože užívatelia budú musieť pre prechod na Vistu svoje počítače vymeniť za výkonnejšie.

[upraviť] Vývoj

I napriek tomu, že väčšina funkcií bola ukradnutá z konkurenčných systémov, trval vývoj niekoľko rokov a išiel ruku v ruke s vývojom počítačov, aby umožnil maximálne využitie ich výkonu. Pri vývoji bolo mnoho počítačov úplne zničených, pretože neboli úplne kompatibilné s novým systémom a niektoré počítače radšej sami aktivovali autodeštruktívny mechanizmus, aby znemožnili inštaláciu. I napriek týmto počiatočným neúspechom pokračoval vývoj rýchlym tempom vpred. Hovorilo sa, že sa uvedenie do praxe zdržalo kvôli vkladaniu spústy chýb, aby programátori mohli vykazovať činnosť a neboli prepustení.

Beta verzia Visty bola testovaná na superpočítači pre predpovedanie minulosti. Test ale skončil katastrofou, počítač preťažením explodoval. Pri tejto nešťastnej udalosti zomrelo 42 ľudov.

Finálna verzia systému sa nijak nelíši od beta verzie.

[upraviť] Pirátske verzie

Vista pirated edition

Jedna z pirátskych verzií

Tento systém je tak strašný sám o sebe, že ani pirátskym verziám sa ho nepodarilo vylepšiť, ako to doteraz vždy platilo u predchádzajúcich verzií Windows.

[upraviť] Pokusy

Výsledok testu

Vista bola tiež úspešne nainštalovaná do mozgov niekoľkých ľudí, ktoré však pre nedostatočný výkon spôsobili explóziu hlavy testovaných subjektov.

[upraviť] Vlastnosti systému

Pocitac vybuch

Výsledok inštalácie Visty na nesprávny typ PC

  • Vista maximálne využije výkon vášho počítača, na ostatné aplikácie sa však pri vývoji zabudlo, a tak na ne tiež zabudnite.
  • Priehľadné okná vám umožnia nahliadnuť do útrob vášho monitora, ako by to bolo skutočné okno.
  • Nová verzia nasieracieho systému JehoVista bola dovedená k dokonalosti. Vista sa vás tak môže v pravidelných, nepravidelných a hlavne vždy v nevhodných intervaloch a opakovane pýtať na rôzne blbosti. Ak chcete čokoľvek spraviť, musíte to najmenej trikrát odsúhlasiť a potvrdiť vlastnou krvou.
  • Systém taktiež monitoruje využitie vášho disku a všetko nevyužité miesto optimálne využije na uloženie výsledkov výpočtov, ktoré neustále prebiehajú na pozadí (už zmieňované Pí). Tento proces je nezastaviteľný a nevratný.
  • Po niekoľkých dňoch používania sa systém sám zničí a je potrebná nová inštalácia a väčšinou aj nový počítač.
  • Jedno z mála praktických využití spočíva v celkovom využití kapacít procesora a celého počítača, ktorý sa tým zahrieva, čo je výhodné pre chladné večery a elektrárenské spoločnosti. Vistu si obľúbili jedine jehovisti, ako už názov ich sekty napovedá. Pre obveselenie systém občas spadne, verzia Home padá hlavne doma a verzie Business padá zase v práci. Neodporúča sa používať na dôležité práce, ako napríklad k editovanie Necyklopédie.

[upraviť] Potrebné vybavenie

Neúspešná inštalácia

Na inštaláciu predovšetkým potrebujeme výkonný počítač, najlepšie s viacňadrovým procesorom a neobmedzeným úložným priestorom, na tento účel najlepšie poslúži pamäť WOM (Write Only Memory).

Počítače predávané v obchodoch pripravené na Vistu sú väčšinou špeciálne označené. Označenie nám hovorí, že Vista na tento počítač pôjde nainštalovať, avšak je treba upozorniť, že nemusí vôbec fungovať.

Po vložení disku s Vistou do nepripraveného počítača je v ňom spustená autodeštrukcia, čím je používateľ upozornený na potrebu kúpy nového.

Apple Lisa Počítače Body painting - cursor

FWIWCHackerHewlett-PankhartChyba procesara Intel PentiumInformatikIposGameJavaLamaLinuxMimov IndexNbusr123Nuda Veliká z čeľade PočítačovitýchPackalPointerRESETSR-iPhoneStackStack OverflowSteve JobsVeľký TuxUpdateUSBVistaWindows