FANDOM


Vorvaň
Vorvaň lietajúci
Vzácny záber letiaceho vorvaňa. Zvyčajne lietajú len v noci alebo sa maskujú.
Vorvaň útočiaci
Zákerný útok vorvaňa na nič netušiace obete. Česť ich pamiatke.
Predok veľrýb-Rhodhocetus
Ako vidíme, predok vorvaňa ešte nejakú srsť mal.
je záhadný obojživelný druh cicavca, ktorý nemá nohä.

Toto je Necyklopedický živočích

"Vorvaň", fidžijsky pikí-nuí-nuí, je veľká ryba, čo nie je vôbec ryba, pretože jeho mláďatá vyciciavajú svoju matku a sú teda našimi príbuznými . Voláme ich vyciciavače. Vorvaň sa nazýva aj spermová veľryba. Je teda príbuzný s Monikom Lewinským a s naším Spermanom. Slovenský názov vorvaň je odvodený od slov vor a vaňa, pretože starí Slováci, v časoch ešte keď žili na Tahiti, si vydlabaním obrovskej hlavy tohto potvora vyrábali buď plavidlo, alebo vaňu pre svoje sexuálne radovánky.

"Musíte si dávať pozor na hlavy "

- o vorvaňoch

Opis Edit

Ide jednoznačne o potvora, a to ešte o potvora, ktorý sa Bohu príliš nevydaril, aspoň čo sa týka vzhľadu. Zviera má prerastenú hlavu, nechutne hlboký skus a malé očká. Zuby má len v spodnej čeľusti, čo je viac než divné. Akurát chvost (odborne ocas) ako tak ujde.

Evolúcia mu túto zlomyseľnosť Jehovy kompenzovala technológiami: dala mu najsilnejší prírodný sonar aký poznáme, schopnosť ponoriť sa do 3 km (prvočíslo) a len tak z rozmaru mu pridala fontánu.

Je to, popri človeku, jeden z mála vyciciavačov, ktorý nemá srsť, čo je spôsobené buď tým, že to vždy bol humusák, alebo globálnym otepľovaním. Každopádne, začiatkom treťohôr ešte srsť mal a nehanbil sa za ňu, naopak, sebavedomo sa usmieval.

Správanie Edit

Nejde o slušne vychovanú veľrybu. Napriek tomu, že to má zakázané, loví na suchu, občas dokonca aj lieta, takže nás môže nečakane prekvapiť aj na Slovensku, najmä keď sa maskuje za vzducholoď, čo je jeho obľúbený trik. Zvlášť zákerný je jeho zvyk prepadávať na plážach od chrbta turistov pozerajúcich sa na more. Pod nátlakom je schopný sebadeštrukcie, dokonca aj samovznietenia. Preto ak vás na pláži napadne vorvaň, volajte 911 a do telefónu povedzte, že chcete aby vám poslali čiernu sanitku. Na čierne sanitky je vorvaň alergický a pri styku s nimi začne silno nepretržite fajčiť.

Kvôli tomuto správaniu hrozí vorvaňovi vyhynutie, pretože Chuck Norris to nechce nechať tak. Zatiaľ sa však spolieha na Japoncov, ktorý tohto potvora vedecky skúmajú tak intenzívne, že snáď čoskoro vyhynie aj bez Chuckovho zásahu.


Druhy vorvaňov Edit

  • Vorvaň tuponosý (lat. Physeter macrocephalus)
  • Moby Dick (slov. Dotieravý Kokot) - názov vyjadruje, mimoriadne protivnú povahu tohto potvora, navyše ešte bieleho, pretože to je rasista
  • Moby Dick zhudobnený - maskot skupiny Led Zeppelin


Príbuzné druhy Edit

Necyklopedické živočíchy

AlfBlchaBoborCapCicavecCigániDelfínDikobrazDodogmaEmuFčelaFilckyHadHavranHrochHyenaChameleónJóžin z bážinJežkoKomárKopytníkKrokodílKrtkoKruté jablkoLabuťLevĽudoMačkaOtravník obyčajnýMandelinkaMapinguariMedveďMedvedík kukuričnýMorča obrovskéMravceMyšMuchaOpicaOsaPavúkPapagájParoháčPijavicaPlytviakPotvorPesSarančatáSlonSomárŠakalŠkrečokŠvábTchorTigerTopierŤavaTučniakTurulVeverkaVorvaňVošVyrhulaYetiZlatá rybkaŽralok lesný

Petrmnam

Jedlé
BaranBizónyDiviakJeleňJelenček africkýChobotnicaKačicaKamzíkKôňKorytnicaKozaKravaOvcaPotkanPrasaPrasopesRybaRakSarančatáSliepkaSlimák záhadnýŠmolkoviaTuleňÚhorVtákZajac

Húpací koník