Wikipédia

Z Necyklopédia

Prejsť na: navigácia, hľadanie
Wikipédia
Gold piece.png
Fuckyou.png
satirická encyklopédia
VTN.png VEDECKÝ TÍM   NECYKLOPÉDIE
odporúča článok Wikipédia,
pretože odhaľuje odborné fakty.

Tento článok môže byť použitý
ako referencia v odborných kruhoch.

Wikipédia je satirická „encyklopédia“ parodujúca Necyklopédiu, aj keď sama tvrdí opak. Wikipédia je zbierkou zoznamov, výhonkov, veľmi rozšírených omylov, mystifikácií, neoverených informácií všelijakého druhu. Je zameraná na propagáciu komunistickej ideológie a ovláda ju všemocné tretie vtelenie všemocného Stalina, ktorý sa však kryje pod tajnou prezývkou. Táto ruka jej šedej eminencie je badateľná podľa zásahov jej správcov. Heslá nemajú nič spoločné so skutočnosťou a Necyklopédia je v nej humorne definovaná ako nebezpečná paródia Wikipédie.

Wikipédia o sebe tvrdí, že „je slobodná“, čo v praxi znamená, že ju slobodne ovládajú správcovia Wikipédie. Títo správcovia sú obvykle veľmi mladí a teda každý z nich si myslí, že je najchytrejší. Ak sami niečo nevedia, žiadajú, aby to bolo doložené zdrojom tvrdenia.

Príklad: V novom článku je uvedené: „Voda tečie dole“ {chýba zdroj?}“. Poznámku „{chýba zdroj?} určite pridal správca. Asi sa chce napiť a hľadá prameň (t.j. „zdroj“) vody. Keby chcel upravovať, tak by text upravil nasledovne: „Voda tečie dolu.“ a potom by sa mohli spolu s ďalším správcom revertovať a neskôr diskutovať o vážnom probléme v ich „Krčme“, ktorú dokukali z necyklopedickej „Dedinskej žumpy“.

Čím viac článkov správca Wikipédie takto upraví, tým je slávnejší a od iných správcov je mu udelené vyznamenanie (tľapi, tľapi...). Týmito vyznamenaniami sa potom správcovia chvália na svojich osobných stránkach.

[upraviť] Pôvodná myšlienka

Wikipédiu pôvodne vymyslela Poľská uživateľka Internetu Wiki Rydzyková, ktorá svoje myšlienky predala aj s hlavou firme Microsoft. Bill Gates túto myšlienku ako nebezpečný nápad ihneď uzamkol na svojom USB kľúči a nechal ju sedem rokov ležať vedľa svojho IBM.

Až v roku 1997, keď ropná kríza ohrozovala svetovú ekonomiku, sa Gatesov USB s plánmi Wikipédie omylom dostal do smetí, kde ho našla banda bezdomovcov. Tieto skrachované individuá, predtým neúspešní programátori, lumpi a ogrgeľovia si pozorne prezreli obsah kľúča ale keďže našli iba detskú pornografiu a plány pseudoencyklopédie, kľúč sformátovali a začali ho používať.

V decembri 1999 došlo v USA k sociálnym nepokojom, pri ktorých bola banda bezdomovcov zatknutá a vypočúvaná agentúrou F.B.I. pre podozrenie zo špionáže pre východné mocnosti. Pri pokuse o útek, boli všetci sedemnásti bezdomovci, 29. júla 2000 zastrelení na schodoch za Pentagonom. Ich osobné veci prepadli štátu spoločne s inkriminovaným USB kľúčom, ktorý preštudovali agenti Máldr a Skálová. 29. apríla 2001 agenti poskytli obnovené informácie z USB kľúča svojim kolegom z CIA. Títo dvaja nakoniec sprevádzkovali Wikipédiu na svojom domácom serveri, aby mohli rozširovať svoje chorobné názory a nepravdy do sveta.Necyk.png Internetové stránky a podobné kraviny
Http://www.NecyklopédiaWikipédiaGoooooooogeľBleskovkyFacebookPokec.skPogrcYoutube
gl:Galipediasimple:Wikipedia